وزارت بهداشت و درمان و مسئولان امر هشدار دادند نسبت به رعایت نکات بهداشتی و نباید بترسید و ناامید باشید،صحنه زندگی و مراودات خود را تعطیل نکنید،مراقبت کنید.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خصوص کرونا ویروس جدید بیان کرد: ویروس کرونا که در سرتاسر دنیا در کشور های مختلفی شیوع یافته و همچنین کشورهای قدرتمندی مانند چین و ژاپن در ابتدا مبتلا شدند و تقریبا با فاصله زیادی به ایران هم رسیده و در بعضی از شهرها این ویروس منتشر شده که یک خطر جدی است.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و درمان و مسئولان امر هشدار دادند نسبت به رعایت نکات بهداشتی و نباید بترسید و ناامید باشید، نباید صحنه زندگی و مراودات خود را تعطیل کنید، بلکه باید مراقبت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: ویروسی که در جامعه منتقل شده قابل انتقال است. یکی از راههای انتقال این ویروس از طریق دست و تنفس است و باید فاصله خود را با مخاطب در حال صحبت کردن رعایت کنید و از دست دادن بپرهیزید.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: در گذشته که وبا در مناطقی از کشور شیوع پیدا کرده بود مردم درکنار رعایت کردن موارد بهداشتی و پیشگیرانه، دست به دعا بلند کردن و درمان معنوی را هم پیش گرفتند. قرآن می فرماید؛ قرآن شفاست و درد ها را درمان میکند.

  • نویسنده : میراحمدی