امام جمعه شهرستان قدس گفت: برنامه های فرهنگی نیازمند انسجام و عملکرد مناسب بوده و یکی از موانع پیشبرد برنامه‌های فرهنگی، عدم انسجام مناسب است که نیاز به تقویت دارد.


به گزارش روابط عمومی واطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شصت و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس، با حضور حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار قدس، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی و سایر مسئولین شهرستان در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار ضمن اشاره به بازخوردهای مثبت برگزاری برنامه های فرهنگی مانند یادواره شهدا، برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و میز خدمت، اظهار کرد: مردم اوج وفاداری خود را به نظام در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند و با حضور ارزشمند خود انقلاب را به تکامل رساندند.
وی افزودند: از روز بعد از راهپیمایی، گام دوم انقلاب برداشته شد و سرآغازی برای کار اصلی مسئولان در سایه انقلاب شروع شد. مردم با این راهپیمایی حجت را بر مسئولین تمام کردند و نشان دادند که با تمام تهدیدها، گرفتاری ها و تحریم ها پای انقلاب ایستاده اند و این پیام را مخابره کردند که از این به بعد هرجا کاستی در عمل دیده شود ناشی از عملکرد مسئولین است نه مردم. بنابراین کار انقلابیگری باید از الان شروع شود.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به شورای فرهنگ عمومی گفت: هدف شورا، نهادیه کردن فرهنگ زندگی سالم ایرانی اسلامی است. برنامه های فرهنگی نیازمند انسجام و عملکرد مناسب بوده و یکی از موانع پیشبرد برنامه‌های فرهنگی، عدم انسجام مناسب است که نیاز به تقویت دارد.
وی با تاکید بر تشکیل اتاق فکر فرهنگی با نام هیئت اندیشه ورز، تصریح کرد: هیئت اندیشه ورز به عنوان پشتیبان گروه حاضر، مسائل فرهنگی موجود را بررسی کرده و با ارائه راهکارهای خود و تشریح آن در جلسه شورای فرهنگ عمومی، نقش هریک از دستگاه ها جهت اجرایی شدن، مشخص خواهد شد. همچنین جلسه همکاری فرهنگی شهرستان قدس از ۱۱ تا ۱۷ اسفند ماه، برگزار می شود.