همایش دانش آموختگان خواهر حوزه علمیه باقرالعلوم شهرستان قدس امروز و با حضور دبیر شورای عالی حوزه های علمیه و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، عصر امروز همایش دانش آموختگان خواهر حوزه علمیه باقر العلوم شهرستان قدس با حضور دبیر شورای عالی حوزه های علمیه، امام جمعه شهرستان قدس، رئیس شورای شهرستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سایر مسئولین شهرستان در مجتمع فرهنگی باقرالعلوم(ع) برگزار گردید.
در این مراسم آیت الله حسینی بوشهری، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه در سخنانی بیان داشت: فارغ التحصیلی معنا ندارد و هر یک از ما که در مسیر علم هستیم نباید نام فارغ التحصیل را روی خود بگذاریم البته میتوانیم بگوییم دانش آموخته اما فارغ التحصیل هرگز نباید مطرح باشد.

امام جمعه قم در ادامه افزود : آنچه که به عنوان رسالت اصلی حوزه های علمیه ماست مسئله تفقه در دین است و این یعنی فهم عمیق نسبت به دین و تفقه تنها اصطلاح فقهی نیست بلکه فهم عمیق در علم کلام، فکر، تاریخ، تفسیر می باشد و در تمامی عرصه های دینی و علمی یک طلبه حوزوی، چه خواهر و چه برادر باید مطالعات ،بررسی ها و تحقیقات لازم را داشته باشد .

وی ادامه داد: بخش مهمی از جامعه ی مارا بانوان تشکیل می دهند و بانوان ما سرمایه هایی برای اسلام ،کشور و انقلاب می باشند و رسالت سنگین حفظ انقلاب و دستاوردهای آن بر عهده خواهران ، معلمین ، فارغ التحصیلان و دانش آموختگان حوزه های خواهران است .

حسینی بوشهری در پایان اظهار داشت: شایسته است که تنها با الفاظ متداول حرف نزنیم و اهل شعار نباشیم و آنچه را که میگوییم خودمان عمل کنیم تا شاهد رشد و تعالی باشیم.