بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

آئین تجلیل از جمعی بسیجیان پایگاه شهید همت به مناسبت هفته بسیج

امام جمعه شهرستان قدس: سردار شهید سلیمانی، سفیر تفکر بسیجی و الگوی بیداری در کشور های اسلامی بوده و هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شامگاه امروز، بعد از اقامه نماز مغرب و عشا، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل علیه‌السلام سرخه‌حصار از جمعی بسیجیان نمونه پایگاه شهید همت این مسجد تجلیل کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج بیان داشت: بسیج، تشکل یا نهادی نیست که سال ۵۸ با دستور امام راحل تأسیس شده باشد؛ بسیج با فرمان های راهبردی حضرت امام خمینی(ره) در سال های دهه ۴۰، با به صحنه آوردن مردم شروع شد و در سال ۵۸، رسمیت پیدا کرد.

وی ادامه داد: اگر امروز تفکر بسیجی طنین‌انداز است، به برکت انقلاب اسلامی است که مانند درختی تنومند سایه‌اش بر سر همگان گسترده است. تفکر بسیج ریشه در عملکرد پیامبران و اهل‌بیت دارد و آنان به دنبال تربیت افرادی با رویکرد بسیجی بودند.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن تشریح نقش امامین انقلاب به عنوان بنیانگذار و معلم مکتب بسیج گفت: افرادی مانند شهید سلیمانی، نقش سفیران این تفکر و تشکل را دارند؛ هر کدام از کشور هایی که دارای بیداری اسلامی‌اند، از الگوی تفکر بسیجی استفاده کرده‌اند.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه ضمن قرائت نامه‌ای از سردار دلها خطاب به بسیجیان تصریح کرد: این سردار عظیم‌الشأن ۵ ماموریت بزرگ به ما سپرده است که باید آنها را بدرستی انجام دهیم. حفظ انقلاب و جمهوری اسلامی، یک امانت است؛ امانت شهدا در دستان ماست. شهدا، آزادگان، ایثارگران و تمام یادگاران دوران طلایی دفاع مقدس، از هیچ تلاشی برای حفظ این سرمایه ارزشمند مضایقه نکردند؛ ما نیز باید تمام تلاشمان را برای حفظ این امانت انجام دهیم. تلاش مسئولین برای حفظ این سرمایه ارزشمند، خدمت خالصانه و صادقانه است؛ و وظیفه نخبگان و جوانان مسلح شدن به سلاح باارزش جهاد تبیین در برابر شبهات دشمن است که باید در مقابلشان روشنگری کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار افزود: جوانان بسیجی، با وجود تمام هیجانات، باید از حلال و حرام خداوند به خوبی و دقیق پیروی کنند تا الگو باشند و انشاءالله بتوانند الگو سازی کنند مانند مکتب سلیمانی.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت