بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

آئین گرامیداشت روز خبرنگار در شهرستان قدس

امام جمعه شهرستان قدس؛ اطلاع‌رسانی دینی باید با رویکرد جهاد تبیین باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان بیان کرد: شهدای والامقام در تمام عرصه ها مانند شهدای عرصه خبر و تمامی کسانی که در مسیر امام حرکت می کنند از جایگاه والایی برخوردار هستند، مانند شما که در عرصه خبر و اطلاع رسانی کار می کنید که اگر جایگاه خود را به درستی بشناسید این جایگاه همان امتداد مسیر عاشورایی زینب(ع) می باشد.

وی افزود: در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی دینی باید با رویکرد جهاد تبیین و با روحیه مجاهدانه، مومنانه، خیرخواهانه، امیدوارانه و خوش بینانه فعالیت کرد، ما امروز با جنگ هیبریدی در چند جهت مواجهیم که قسمت برجسته آن جنگ ادراکی شناختی و به‌ویژه رسانه‌ای است.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: وقتی جنگ رسانه است افرادی که در عرصه رسانه فعال هستند مجاهدان این عرصه می‌باشند، پس باید بدانیم ما در جهاد تبیین قرار داریم و جهاد یک فریضه قطعی و فوری است نه عملی مستحبی و این فریضه و امر، امر ولی امر مسلمین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا جوکار گفت: روحیه مجاهدانه فعالیت در عرصه جهاد تبیین است، اگر قرار بر اصلاح و پیشرفت امور کاری در عرصه خبر و اطلاع رسانی باشد، باید از روی خیر خواهی صورت پذیرد، پس عمل به یک فریضه واجب نمی‌شود بدخواهانه باشد.

وی عنوان کرد: رسالت خبرنگاری یعنی امر به معروف و نهی از منکر واین مسئله باید از سر خیرخواهی صورت پذیرد و خبرنگار اول باید معروف را برجسته کند نه منکر را، اگر کسی با روحیه جهادی قدمی برمی دارد ابتدا باید خودش به اصلاح امور امیدوار باشد سپس امید آفرینی کند.

امام جمعه شهرستان قدس با بیان اینکه الگوی ما در جهاد تبیین مقام معظم رهبری مدظله العالی است، اظهار داشت: می‌بایست از روحیه مقام معظم رهبری مدظله العالی الگو برداری کنیم چرا که ایشان همواره با نوع نگاه هدایت بخشی و امیدوارکننده به مسائل نگاه می‌کنند و نبایست با بدبینی به امور و مسائل نگاه کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت