بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

آن زنده ای که مرگ ندارد، شهید است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین جوکار در مراسم غبار روبی و گرامیداشت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و یاد شهدا و ایام فاطمیه، در گلزار شهدای بهشت فاطمه(س)، اظهار داشت: یاد شهدا را باید همیشه زنده نگاه داشت و به بصیرت، صورت و حتی در قدم هایی که در گلزار و کنار قبور شهدا می گذاریم، توجه کنیم. پا نگذاشتن بر سنگ قبر شهید، تمرینی برای اینست که پا بر حرف، آرمان و عقیده شهید نگذاریم و بدانیم که شهدا زنده اند و آن زنده ای که مرگ ندارد، شهدا هستند.

وی افزود: شهدا، زنده هایی هستند که رزق واقعی می گیرند و همه اعمال و رفتار ما را زیر نظر دارند و می بینند. ما باید در امور خود رضایت شهدا را در نظر بگیریم. قرآن کریم فرموده: از میان مومنان، مردانی هستند که اهل صداقت و وفای به عهدند. شهدا نیز با وفاداری به عهدی که بستند، به فیض شهادت رسیدند و عده ای دیگر در انتظار شهادت اند. انتظار شهادت، برترین عمل است.

امام جمعه شهرستان قدس، تصریح کرد: شهدا، مؤمنانی صادق و مردانی بودند که در مقابل نامردان ایستادند و حرف ولی فقیه و امام زمان خود را زمین نگذاشتند. تجدید پیمان با امام شهدا و شهدا، تکلیف و وظیفه ماست و تجدید بیعتی با ولی فقیه و رهبری است. شهدا علامت ها و ستارگانی هستد که با نورافشانی راه سعادت را به ما نشان می دهند.

 

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت