بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

آیین تجلیل از نفرات برتر برگزیده آزمون سراسری سال ۹۸ رتبه های زیر ۱۰۰۰ با حضور امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح دیروز آیین تجلیل از نفرات برگزیده آزمون سراسری سال ۹۸ رتبه های زیر ۱۰۰۰ شهرستان قدس با حضور امام جمعه ،فرمانده سپاه، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ،بخشدار،نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج،مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری،و برترین های کنکور سراسری در سالن اجتماعات دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به تقارن این گردهمایی با فرارسیدن ماه محرم بیان داشت: جوانان محور نقش آفرینی در صحنه کربلا بودند و امروز در عرصه انقلاب اسلامی و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب که با محوریت جوانان است، جوانان امروز پیروان جوانان دشت کربلا هستند.

وی خطاب به دانش آموختگان دوران دبیرستان افزود: راه خود را با شناخت راه جوانان نقش آفرین در عرصه کربلا پیش ببرید و مانند آن جوانان که با جهاد در کنار سیدالشهدا علیه السلام بودند، امروز با شعار لبیک به اباعبدالله و خواندن زیارت نامه ایشان از رستگاران راه ایشان باشیم. مصداق این لبیک یاری گری امام زمان عجل الله است و در انقلاب حسینی و انقلاب خمینی باید همواره لبیک گو بود. کسب دستاوردهای گوناگون در عرصه های مختلف در انقلاب اسلامی با رهبری پیامبرگونه و پیروی از مکتب امام حسین علیه السلام توسط ولی امر مسلمین میسر شد.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: جهاد و نبرد آن دوران نظامی، عقیدتی و فرهنگی بود و امروز نیز عرصه جنگ است و باید جهاد علمی داشت. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم ۷ مسئولیت را مشخص کرده اند و در عرصه های علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی را تاکید می کنند. با کسب مهارت و جهاد علمی می توان جامعه را در مسیر اسلامی و ایرانی قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: رمز موفقیت در ایمان و اعتقاد به خدا و اعتماد به نفس و خودباوری است و برای خودباوری باید ظرفیت های خود را شناخت و در گام دوم زندگی و در گام دوم انقلاب اسلامی استوارتر قدم برداشت.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت