بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اجتماع بزرگ بانوان مهدوی در شهر قدس برگزار شد + تصاویر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، در این مراسم که عصر امروز برگزار شد حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه قدس با اشاره حوادث اخیر اظهار داشت: منافقین فضای جامعه را مخدوش می‌کنند و کسانی  نیز که نتوانند راه درست را تشخیص دهند، مسیر را گم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فتنه به معنای امتحان است و پیامبران بزرگ الهی را خداوند مورد امتحان قرار داده افزود: فتنه‌ها زمینه رشد و کمال مهدی یاوران و مهدی باوران خواهد بود و اصل فتنه غصه ندارد زیرا موجب رشد و تعالی انسان می‌شود و باید زمانی غصه داشت که در این فتنه‌ها راه را گم کرده باشیم.

امام جمعه شهر قدس با بیان اینکه در آخرالزمان، فتنه‌ها باعث رسوایی و ریزش منافقین می‌شود و همگان لیاقت قرار گرفتن در زیر پرچم جمهوری اسلامی را ندارند گفت: از دستاوردهای فتنه این است که انسان خودش را محک میزند که در کدام جبهه ایستاده و تا کجا حاضر است پای اسلام، انقلاب، پرچم مقدس و انقلاب اسلامی بایستد، پس فرصت فتنه‌ها را باید قدر شناخت و از دل این فتنه‌ها، حق و باطل را از هم تشخیص داد و با به وجود آمدن فتنه، عده‌ای از جباران و فاسقان هلاک می‌شوند و زمین از وجود آنان پاک می‌شود.

وی تأکید کرد: پرچم جمهوری اسلامی ایران، پرچمی است که باید به دست حضرت مهدی موعود ارواحنافداه برسد، بنابراین هرکسی لیاقت قرارگیری زیر این پرچم را ندارد و آنچه مهم است، شناخت وظیفه و عمل به هنگام است.

 جوکار با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری و حکم جهادی که تأکید کرده‌اند، خاطرنشان کرد: جهاد علمی مسئله بسیار مهمی است و باید حواسمان به مسئله آموزش و پرورش فرزندان باشد و فتنه اخیر، بر پایه معیشت نبود بلکه برپایه زن، فناوری و جوانان بود.

وی به جهاد نفس، جهاد اقتصادی و مقاومت در برابر سختی‌های معیشتی، جهاد نظامی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: امروز جنگ، جنگ روایت‌هاست و باید با روایت‌های صحیح توسط نیروهای انقلابی، جلوی روایات ناصحیح و غلط دشمنان را بگیریم و جلسات پرسش و پاسخ و تریبون آزاد، باید در جهت روشنگری ایجاد شود و فضای فرهنگی شهر، در دست نیروهای بصیر انقلابی باشد.

امام جمعه شهر قدس در خصوص جهاد فضای مجازی و رسانه افزود: فضای مجازی که مدیریتش داخل نباشد، قطعاً علیه ما کار می‌کند و در جهاد رسانه لازم است مدیریت آن به کشور سپرده شود تا حکمرانی رسانه‌ای دشمن قطع شود و جهاد فکر و تولید اندیشه باید راه‌اندازی شود.

 جوکار افزود: مسئله تبیین و روشنگری از همه مسائل مهم‌تر است و امروز دشمن جنگ احزاب رسانه‌ای علیه ایران راه انداخته و امروز انقلاب اسلامی از آمریکا اسیر می‌گیرد و دشمن خار و‌ ذلیل شده و اگر بخواهند چشم طمع بر کشور داشته باشند بازهم چشم فتنه را کور خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی کشورهای کوچک نیز جرئت مقابله با آمریکا پیدا کرده‌اند خاطرنشان کرد: در جنگ روایت‌ها و وارونه جلوه دادن اتفاقات باید مراقب بود و روایت درست را بشناسیم و از پذیرش روایت‌های دروغ پرهیز کنیم و گره‌های ذهنی نسل نوجوان و جوان را باز کنیم و فضای گفت‌و‌گو را با برگزاری تریبون‌های آزاد، برنامه‌ریزی در فرهنگسراها و پاسخ‌های قانع کننده دادن، ایجاد کنیم.

 جوکار با بیان اینکه در دوره ظهور این مسائل طبیعی است اما باید روشنگری کرد و عمار گونه فریاد زد تصریح کرد: بروز فتنه توسط دشمن نشانه استیصال دشمن و نزدیک شدن امت به اهداف دوران ظهور است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت