بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اجتماع بزرگ یاوران انقلاب در شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،به مناسبت سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور و گرامیداشت عملیات مرصاد  عصر امروز اجتماع بزرگ یاوران انقلاب اسلامی با حضور سردار اهوازیان کارشناس جبهه مقاومت و همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، جمعی از مسوولان شهرستانی و اقشار مختلف مردم عصر امروز در مصلی بزرگ برگزار شد.

در این اجتماع مردمی نوجوانان و جوانان دهه هشتادی و نودی در کنار پدران و مادران خود تحت تمثال‌های شهدای والامقام نصب شده در مصلی سرود سلام فرمانده و رفیق شهیدم را همراه با ابوذر روحی همخوانی کردند.

همچنین در آستانه فرا رسیدن ماه محرم پرچم متبرک حرم امام حسین (ع) و امام رضا (ع) توسط خادمین آستان مقدس عصمت و طهارت (ع) وارد شد و این محفل را متبرک کرد.

حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در سخنرانی این مراسم با بیان اینکه سرود دشمن شکن و وحدت آفرین سلام فرمانده با همراهی کودکان، مردمان و سربازان انقلاب اسلامی جهانی شد اظهار داشت: هربار که این سرود خوانده می‌شود به تعبیر سیدحسن نصرالله، پشت اسرائیل می‌لرزد.

 وی افزود: این اجتماع مقتدرانه و حضور باشکوه دشمن را مایوس خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که نسبت به شهر، استان و کشور فکر اشتباهی کند و شهرستان قدس به‌عنوان نقطه امید و قوت ایران اسلامی معرفی شد.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه نماز جمعه استثنائی‌ترین اجتماعی است که در عالم وجود دارد خاطرنشان کرد: نماز جمعه عملیات مرصاد هفتگی مؤمنین برای نقش بر آب کردن توطئه‌های دشمن است و سلام ما در این روزها به امام زمان خواهد بود و با این سرود خود را برای ورود به ماه محرم آماده می‌کنیم و یاد سردار شهید سلیمانی که گفت:« ما ملت امام حسینیم، ما ملت شهادتیم» را گرامی میداریم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت