بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اربعین درس زندگی است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت السلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهر قدس در مراسم پیاده‌روی اربعین حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در جمع عزادارن آن حضرت اظهار داشت: پیاده‌روی مسیر طولانی، اگرچه خستگی همراه دارد اما با خستگی که حضرت زینب سلام‌الله علیها و فرزندان حضرت اباعبدالله علیه‌السلام در این ایام داشته‌اند، قابل مقایسه نیست. خستگی پیاده‌روی امروز به یاد مسیرهایی است که اسرای کربلا طی کردند و آن‌ها را از کربلا به کوفه و از کوفه تا شام و از شام تا مسیر کربلا بردند. اما حضرت زینب سلام‌الله علیها در مقابل این همه خستگی‌ها با یک جمله کاخ ظلم و ستم یزید را ویران کرد و فرمود: «ما رأیت الا جمیلا».

وی گفت: حضرت زینب سلام‌الله علیها در این مدت جز زیبایی چیزی ندید. امروز این صبر و استقامت حضرت زینب سلام‌الله و این مقاومت ایستادگی حضرت زینب سلام‌الله در مقابل دشمنان و مشکلات، الگویی برای ما شد که ۴۰ سال پای انقلاب اسلامی و خون شهدا بایستیم.

 

شهر قدس ۲۳ شهید دانش‌آموز تقدیم کرده است / دشمن همواره از کجا ضربه می‌خورد ؟
امام جمعه شهر قدس با اشاره به سالرئز روز شهادت حسین فهمیده عنوان کرد: امروز مصادف با روز شهادت نوجوان ۱۲ ساله بسیجی است. ما در این کشور ۳۶ هزار شهید فهمیده تقدیم کرده‌ایم. در شهرستان قدس ۲۳ شهید فهمیده تقدیم انقلاب اسلامی شده است. این انقلاب ثمره خون شهداست. دشمن می‌داند از کجا ضربه خورده است. ضربه وارد شده به دشمن از مجالس حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و حرکت پر افتخار قیام حضرت اباعبدالله علیه‌السلام و سپس از انقلاب اسلامی که الگو گرفته از مکتب حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام است، وارد شده است.

وی افزود: ما با تمام تلاش‌هایی که دشمن دارد و شبهه‌ها و سانسورهای خبری که ایجاد می‌کند، با حضور ده‌ها میلیون نفری زائران در پیاده‌روی اربعین حسینی که حدود بیش از ۶۰ کشور جهان خود را به کربلا می‌رسانند و با حضور جاماندگان اربعین، نشان می‌دهیم و می‌گوییم که این راه پر افتخار حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام تا قیام منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود عجل‌الله تعالی فرجه الشریف ادامه دارد.

 

درس‌های اربعین حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام
حجت‌الاسلام و المسلیمن جوکار گفت: کسانی که در اربعین حسین به زائران امام حسین علیه‌السلام از هر نوع خدمتی دریغ نمی کنند، هر یک از خدمت‌های آنان درسی برای ماست. ما باید از اربعین درس مقاوت، ایثار، تواضع، خوش رفتاری، مهربانی با یکدیگر، پشتیبان هم بودن و ایستادن در مقابل دشمن را بگیریم. اربعین باید ادامه پیدا کند و برای ما زندگی ساز باشد. ارزش اربعین به این است که وارد زندگی ما شود و برای ادامه زندگی ما جریان پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: صحنه هایی که از زائران اربعین حسینی می‌بینیم نشان می‌دهد در کشوری که فقیر، محروم، بدون زیرساخت، جنگ زده است و تمام هستی و دارایی‌اش تخریب شده است، اما همان مختصر دارایی خود را به زائران حضرت اباعبدالله علیه‌السلام می‌دهند. این‌ها همه درس است و این حرکت مردمی موجب شده که دین ما حفظ شود.

وی ادامه داد: دین ما توسط مردم حفظ شده است نه دولت‌ها. اگر قرار بود دین توسط دولت‌ها حفظ شود، افرادی مانند منصور دوانیقی، هارون ملعون و متوکل عباسی خبیث، قبر حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام را ویران و تخریب کردند، دین را هم از بین می‌بردند. اما زینب کبری سلام‌الله علیها به امام زین العابدین علیه‌السلام خطاب کرد: ای باقی مانده جدم و پدرم، غصه نخور، گروهی می‌آیند و بر قبر حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام علمی نصب می‌کنند که این علم هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود و هر چه روزگار بگذرد، تلألو و درخشندگی نام حسین علیه‌السلام و این علم حضرت اباعبدالله علیه‌السلام بیشتر می‌شود. پیشوایان کفر و نفاق تلاش می‌کنند که این علم را پایین بکشند و این نام را به زمین بزنند اما خدای متعال خواسته است که امام حسین علیه‌السلام همیشه زنده بماند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد: رهروان راه حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام مانند خمینی کبیر (رضوان الله تعالی علیه) هستند و ما این راه را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/*

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت