بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

از فرصت ماه مبارک رمضان برای نشاط و تعالی دانش‌آموزان استفاده کنید

امام جمعه شهرستان قدس در دیدار با رئیس اداره آموزش و پرورش: از فرصت ماه مبارک رمضان برای نشاط و تعالی دانش‌آموزان استفاده کنید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،عصر روز گذشته وحید محرمی مدیر اداره آموزش و پرورش بهمراه شورای معاونین این اداره، با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اذعان داشت: تقارن بهار طبیعت و بهار معنویت، موجب اعتلای دینی و ایمانی می‌شود. حالا که فرصت مدارس حضوری فراهم شده است، باید از این تقارن با ماه میهمانی خدا استفاده کنیم و فضای گفتمان دینی، نماز جماعت، کلاس های احکام و اخلاق و عقاید را در مدارس احیا کنیم.

وی افزود: مدارس حضوری، با وجود دستورالعمل‌ها، نیازمند تدابیر خاص شما مسئولین امر نیز هست که از زحمات و تلاش های شما سپاسگزارم.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: جهاد تبیین برای مدارس، باید در دستور کار قرار گیرد، این یک اولویت است. باید با استفاده از ابزار رسانه، در جهت ارتقای دانش‌آموزان در استفاده از فضای مجازی، تهاجمات فرهنگی دشمن در حوزه فرق و مذاهب که بسیار شدت گرفته، تلاش شود. گاهی اوقات به نام دین و مذهب، کار های ضد دینی انجام می‌دهند و مشکل ساز می‌شوند.

وی در پایان تصریح کرد: در جهت تحقق شعار سال “تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” باید یک مثلث متشکل از اداره آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان و اداره صمت ایجاد شود که دانش آموزان را با تولید دانش بنیان آشنا و برای آینده آماده سازد و از فرصت هفته مشاغل نیز در این زمینه استفاده کنید.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت