بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

از موقوفات برای رفع محرومیت های فرهنگی و اجتماعی استفاده کنید

امام جمعه شهرستان قدس در دیدار با رئیس اداره اوقاف: از موقوفات برای رفع محرومیت های فرهنگی و اجتماعی استفاده کنید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز آقای پور عارفی رییس جدید اداره اوقاف و امور خیریه بهمراه معاون فرهنگی و مدیر آستان امامزادگان حضرتین با حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار امام جمعه شهرستان قدس به نکاتی اشاره و بعنوان راهبردهای اساسی برای اداره اوقاف و امور خیریه در سال جاری تاکید کرد:

۱. با رعایت نیت واقف از موقوفات برای رفع محرومیت های فرهنگی و اجتماعی استفاده کنید.

۲. با اعتمادسازی و شفاف سازی به سمت ایجاد موقوفات جدید با نگاه به نیازهای روز جامعه حرکت کنید.

۳. در حل مشکل اسناد وقفی و تبدیل به احسن تسریع کنید.

۴. نقش اداره اوقاف را در مدیریت شهرستان و برجسته سازی مناسبت ها و برنامه های فرهنگی تقویت کنید.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت