بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

استمرار کمک های مومنانه در شهرستان قدس (خدمت حسینی)

امام جمعه شهرستان قدس: خدمت و رسیدگی به محرومین و نیازمندان در سیره نورانی سیدالشهدا علیه‌السلام دارای برجستگی خاصی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در رزمایش کمک مومنانه که در ناحیه مقاومت بسیج حضرت مهدی موعود (عج) عصر امروز برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و اسارت آل الله اظهار کرد: قیام سیدالشهدا(ع) منحصر به کربلا و عاشورا نبود و آثار آن تا قیامت وجود خواهد داشت.

وی‌ گفت: این رزمایش در راستای خدمت حسینی و معطر به عطر شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و با یاد و نام امام سجاد علیه السلام و حضرت زینب کبری سلام الله علیها انجام می‌شود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به سیره نورانی سیدالشهدا علیه‌السلام افزود: در سیره نورانی سیدالشهدا علیه‌السلام ، خدمت به محرومین دارای برجستگی خاصی است و آنچه در این بخش بصورت خیلی برجسته به چشم می‌خورد رسیدگی و توجه به محرومین و مستضعفین با حفظ عزت و کرامت آنان است و بحمدالله تهیه ۳ هزار بسته کمک معیشتی و توزیع میان نیازمندان نیز در این راستا بوده که در قالب گروه‌های جهادی، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری به خانواده‌های جامعه هدف با حفظ کرامت انسانی اهدا می‌شود.

ایشان همچنین افزودند: اینگونه اقدامات و کمک های مومنانه نتیجه برپایی جلسات عزاداری و جزء آموزه‌های دینی و دستاورد محافل عزاداری حسینی است.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت