بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب در شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز بمناسبت ایام گرامیداشت دهه مبارک فجر نمایشگاه مدرسه انقلاب با حضور حسین تاریخی دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، آقای گلیکانی فرماندار، آقای محرمی مدیر اداره آموزش و پرورش، رئیس ستاد نماز جمعه، دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و جمعی دیگر از مسئولین در دبیرستان نمونه دولتی ابوتراب این شهرستان افتتاح شد.

این نمایشگاه از امروز آغاز و تا ۲۲ بهمن با محوریت گام دوم انقلاب با عنوان “دیروز” “امروز” و “فردا”، دایر خواهد بود.

لازم به ذکر است که این نمایشگاه دارای غرفه های متعددی است که دستاورد های انقلاب اسلامی را در حوزه های مختلف بیان می‌کند؛ غرفه ویژه این نمایشگاه، مزین به نام حاج قاسم سلیمانی، به منظور ارائه شخصیت شهید سلیمانی به عنوان الگوی تراز انقلاب اسلامی دایر می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مدرسه انقلاب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا به ویژه ۶ شهید شهرستان قدس در جریان انقلاب اسلامی، گفت: دانش‌آموزان انجمن اسلامی ستارگان درخشان در بین دیگر دانش‌آموزان هستند.

وی افزود: این نمایشگاه، ابزار و وسیله بسیار ارزشمندی برای استفاده از تاریخ گذشته و ایجاد اتصال به تاریخ امروز است.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار کرد: همه دستاورد های این ۴۳ ساله انقلاب اسلامی یک طرف، رویش جوانه هایی چون شما در زیر سایه این انقلاب هم یک‌طرف.

این مقام مسئول ادامه داد: حضور مسئولین دستگاه های مختلف در افتتاحیه این نمایشگاه، نشان از این دارد که همه آنان به شما امید دارند و می‌دانند که آینده از آن شماست.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در پایان تصریح کرد: به عنوان امام جمعه برای بهره‌مندی از حضور جوانان و نوجوانانی چون شما در قرارگاه فرهنگی نماز جمعه، به خود میبالم؛ بی‌شک شما عزیزان، سرمایه های اصلی این انقلاب هستید که برد شما از برد موشک‌های بالستیک برای دشمن ترسناک تر و خطرناک تر است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت