بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

افضل واسطه‌گری ها، واسطه‌گری در امر مقدس ازدواج است

امام جمعه شهرستان قدس؛ افضل واسطه‌گری ها، واسطه‌گری در امر مقدس ازدواج است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز جلسه کارگروه ستاد ازدواج آسان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، جانشین فرمانده سپاه، مسئول ستاد ازدواج آسان و جمعی دیگر از مسئولین و صاحب‌نظران، برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه عنوان کرد: واسطه‌گری در امر مقدس ازدواج، در اسلام، مورد تأکید و سفارش بسیار است. در روایات، از این واسطه‌گری به عنوان افضل واسطه‌گری ها یاد شده است.

وی افزود: کار واسطین در سطح جامعه باید تقویت شود. ما میتوانیم با تربیت و پرورش تعدادی واسط توانمند و تزریق این گروه به سطح جامعه، نتایج بسیار خوبی کسب کنیم و این امر را باید یکی از اولویت های کاری سال ۱۴۰۱ قرار دهیم.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: لازم است در چهار گام اساسی برای حل معضل جمعیت اقدام شود: فعالیت واسطین ازدواج، فرهنگ سازی ازدواج آسان، ترویج فرهنگ فرزند آوری، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی.

در این جلسه مقرر شد اولین کارگاه آموزشی واسطین ازدواج در روز ۲۱ اردیبهشت در مجتمع فرهنگی باقرالعلوم علیه السلام برگزار گردد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت