بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اقامه عزای حسینی در مصلی بزرگ شهرستان قدس

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: توجیه کار دیگران، یکی از ابعاد اخلاق اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز در سومین روز از محرم الحرام، مجلس عزای حسینی در محل مصلی نماز جمعه شهرستان قدس با سخنرانی آیت الله علیدوست عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و جمعی از عاشقان دلسوخته حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام برگزار شد.

آیت الله علیدوست در ادامه بحث روزهای گذشته، به تشریح اخلاق اجتماعی بر مبنای آیات و روایات پرداختند و به سومین اصل اخلاق اجتماعی یعنی توجیه کار دیگران اشاره کردند.

وی اذعان داشت: بعد از انجام گناه،یکی از ۲ حال وجود دارد؛ اول آنکه ندامت و اظهار پشیمانی یعنی توبه، دوم توجیه گناه . انسان گاهی خود محور است ، یعنی خود حق پندار است؛ خودش و گروهش را حق می بیند و افراد خارج از این گروه را باطل در حالی که انسان باید کار دیگران را در مرحله اول حمل بر صحت و توجیه کند .

لازم به ذکر است که این جلسه معنوی، دهه اول محرم الحرام هر روزه از ساعت ۷:۳۰ صبح در محل مصلی بزرگ شهرستان برقرار خواهد شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت