بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اقامه عزای حسینی در مصلی بزرگ شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،

صبح امروز در دهمین روز از ماه محرم الحرام، مجلس عزای حسینی در محل مصلی نماز جمعه شهرستان قدس با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جواهریان و با حضور جمعی از عاشقان دلسوخته حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جواهریان در این مجلس، به بیان کرامت حضرت سید الشهدا علیه السلام پرداخت و افزود: یکی از نکاتی که امام حسین در معرفی خودشان بیان نمودند این بود که ما اهل کرامت هستیم؛ کریم، در برابر زورگویان زیر بار ذلت و خواری نمی‌رود و از طرفی دارای خصلتهایی چون: حسن خلق، کظم غیظ (کنترل خشم) و چشم پوشی از گناه و معصیت است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت