بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اقامه نماز اول وقت، زیباترین صحنه حماسه عاشورای حسینی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،روز دهم ماه محرم، روز شهادت سیّد الشهدا علیه‌السّلام، و روز مصیبت و حزن ائمه طاهرین علیهم‌السّلام و شیعیان ایشان است.

یکی از جلوه‌های مهم نهضت مقدس عاشورا اهمیت دادن به نماز، آن هم در اول وقت خواندن است که امام حسین(ع) به زیبایی آن را در ظهر عاشورا به نمایش گذاشتند. نماز مرز بین اسلام و کفر، معیار و ملاک قبولی اعمال و باعث ارزش یابی اعمال در نزد خدای متعال است. اوج زیبایی نهضت امام حسین(ع) در اقامه نماز ظهر عاشورا است و نماز اول وقت از صحنه های زیبای حماسه عاشورای حسینی است.

همزمان با سراسر کشور، مردم ولایی و نمازگزاران و شیعیان واقعی عصمت و طهارت شهرستان قدس نماز ظهر عاشورا را به امامت حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در امامزاده حضرتین علیه السلام اقامه کردند و عاشقان آل الله بیعت و شور حسینی خود را در برپایی نماز اول وقت و صیقل کردن دل های خود با یاد خدا به نمایش گذاشتند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت