بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

اقدام آمریکا نشانه عمق درماندگی مقابل سپاه پاسداران است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، روز گذشته به‌ مناسبت ولادت حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار، مراسم تجلیل از ایثارگران و خانواده‌های شهدا به‌همت معاونت فرهنگی و دانشجویی با همکاری ستاد شاهد و بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در محل مسجد پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار کرد: یک وجه مشترک در ماه محرم که هیچ ولادتی در آن نیست و ماه شعبان که هیچ شهادتی در آن نیست، وجود دارد، اینکه سیدالشهدا در محرم شهید و در شعبان متولد می‌شوند.

حجت‌الاسلام رضا جوکار گفت: امام حسین(ع) بزرگ‌ترین پاسدار اسلام بوده‌اند و از دین اسلام به معنای واقعی پاسداری کردند و در مقابل نابرابری‌ها و اسلام‌ستیزی‌ها ایستادگی کردند.

وی تصریح کرد: وجه تمایز امام حسین(ع) با سایر معصومین پاسداری مخلصانه از اسلام است و خداوند شفاعت را در طبع امام حسین(ع) قرار داد. لذا امروز افتخار پاسداران ما پیروی از سیدالشهدا است و اینکه امروز دشمنان اسلام، سپاهیان و پاسداران ما را تروریست می‌نامند، نشان از عمق کینه و دشمنی با اسلام و درماندگی‌شان مقابل پاسداران است و این افتخار بزرگی است که جانبازان ما پیرو حضرت عباس(ع) هستند و روز ولادت این بزرگوار روز جانباز نام گرفته است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: الگو، بصیرت و معرفت جانبازان ما، منعکس‌شده از حضرت عباس(ع) است.

جوکار افزود: با توجه به اینکه مناسبت بعدی نیز ولادت حضرت سجاد(ع) است، باید عرض کنم امام سجاد(ع) فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی زیادی داشتند و صحیفه سجادیه نمونه بارز این فعالیت‌ها است.

وی در سخنان خود جانبازان و پاسداران انقلاب اسلامی را مایه حیات جامعه بشری و ایران اسلامی دانستند.

امام جمعه شهرستان قدس در بخش بعدی صحبت‌های خود بیان کرد: از اینکه بهار طبیعت ۹۸ با بهار معنویت همراه شد، این تقارن را باید به فال نیک گرفت و با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال گشایش و پیشرفت‌ها درنظر می‌گیریم.

جوکار افزود: با بارش رحمت الهی در بهار امسال، خشکسالی سال جاری در کشور اسلامی ایران برطرف خواهد شد و این از لطف و عنایت الهی است و با تدبر در آیات الهی خواهیم دانست که این سیل نیز دارای مزایایی از جمله رفع کم‌آبی، پیشرفت و نوسازی و غفلت‌زدایی است.

این مقام مسئول اظهار کرد: آنچه از مصیبت سیلاب حاصل می‌شود مربوط به اشتباه خود ماست. به امید آنکه با تدبیر و تدبر، مشکلات مردم با کمک و همراهی دولت و سایر ارگان‌ها برطرف شود.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت