بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام‌جمعه شهرستان قدس مطرح کرد: لزوم ایجاد گفتمان انقلاب در مجالس اهل‌بیت (ع)/ از انحرافات آینده مداحی جلوگیری کنیم

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌ الاسلام والمسلمین رضا جوکار عصر سه‌شنبه در دیدار با اعضای کانون مداحان شهرستان قدس در دفتر ستاد اقامه نماز جمعه در سخنانی اظهار داشت: امروز مداحان کشور نباید خود را از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن جدا ببینند و همگان باید بدانند انقلاب اسلامی نتیجه آمال و آرزو تمام پیغمبران و امامان معصوم (ع) است و آنچه این عزیزان به دنبال تحقق آن بودند، خداوند متعال آن را در این زمان‌بر ما منت نهاد.

وی افزود: اگر امروز ما در کشور مساجد، حسینیه، برگزاری جلسات مذهبی و فضای مداحی داریم و به‌راحتی در کمال آرامش و امنیت به برپایی مجالس اهل‌بیت (ع) می‌پردازیم به برکت انقلاب اسلامی بوده و باید این امنیت و عظمت به وجود آمده در سایه اهل‌بیت را در کشور و جهان اسلام قدر بدانیم.

امام‌جمعه شهرستان قدس بیان داشت: ما همگی مدیون انقلاب اسلامی و امام (ره) هستیم و لذا روح انقلابی‌گری و ولایت‌مداری باید در همه مداحان متبلور و برجسته بوده و گفتمان مجالس اهل‌بیت (ع) باید گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه و هدف ما باید امیدوار کردن مردم به‌نظام اسلامی تحت لوای اهل‌بیت باشد و قطعاً وعده خدا مبنی بر شکست دشمنان محقق خواهد شد.

جوکار گفت: در آستانه ۴۰ سالگی، دشمنان ما تا امروز شعارها و هزینه‌های زیادی دادند و برای نرسیدن انقلاب به ۴۰ سالگی تلاش‌های زیادی کردند اما در آستانه دهه فجر و ۴۰ سالگی انقلاب هستیم و امسال فجر ما فجر فاطمی است و این ایام عزاداری حضرت فاطمه الزهرا (س) برای ما با برکت است.

وی ادامه داد: باید برای نسل جوان هم الگو بود و هم الگوسازی کرد و متأسفانه امروز الگوهای کاذب به نسل جوان کشور ارائه می‌شود و باید برای آینده نظام اسلامی کادر سازی شود و شاگردانی تربیت شود که بتوانند راه پرافتخار انقلاب را ادامه بدهند.

امام‌جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: پیرغلامان اهل‌بیت (ع) باید به تربیت ذاکر و مداحان اهل‌بیت (ع) بپردازند و طوری باید این امر صورت پذیرد که در آینده با ابتذال در مداحی مواجه نشویم و اگر اساتید به این امر اقدام نکنند، گروه‌های دیگر و دشمنان برای ما مداح تربیت می‌کنند و باید از گسترش انحرافات در عرصه مداحی اهل‌بیت (ع) جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت