بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام‌جمعه شهرقدس: هدف دشمنان، تضعیف ” اراده مردم” است/ برگزاری مراسم‌ گرامیداشت والفجر ۸

خطیب جمعه شهرستان قدس گفت: هدف دشمن تغییرباورها، عقیده و آرمانهای مردم نسبت به انقلاب است و امروزه سرمایه گذاری آنها، بر روی "جنگ‌ اراده ها" خلاصه شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز مراسم گرامیداشت سالروز عملیات غرورآفرین والفجر ۸، با حضور امام جمعه شهرستان قدس ، فرمانده سپاه و دیگر کارکنان سپاه این شهرستان، در سالن شهید چمران دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا جوکار در این مراسم، ضمن معرفی امام جواد به عنوان الگوی جهاد تبیین، گفت: امام جواد علیه‌السلام در زمان خود به شیوه‌های مختلف مناظره، پاسخ به سوالات و شبهات موافقین و مخالفین ، تربیت شاگردان و گفتگوهای آزاد و کرسی های آزاداندیشی طلایه دار و الگوی جهاد تبیین بود.

امام جمعه شهرستان قدس در خصوص لزوم تبیین نقشه های دشمن و ایجاد روشنگری و امید در جامعه اظهار داشت: در جنگ اقتصادی، دشمنان و ترامپ احمق، بحث فشار حداکثری را مطرح کردند و در عقیده باطل خود فکر میکردند که مردم از این انقلاب و آرمان های والای آن دست می‌کشند؛ اما امروز خودشان اذعان می‌کنند که فشار حداکثری در ایران جواب نداد و تبدیل به مهار حداکثری شده است و مردم در عین وجود همه مشکلات اقتصادی پای انقلاب خود ایستاده اند.

حجت الاسلام جوکار، در خصوص حماسه مردم در ۲۲بهمن بیان کرد: حماسه دیروز مردم در جشن ملی ۲۲بهمن تجلی پیوند نسل های مختلف انقلاب با یکدیگر بود.

او افزود: کسانی که انقلاب اسلامی را ندیده بودند اما دشمنی دشمن را حس کرده اند در صحنه راهپیمایی حضور باشکوه داشتند که این از برکات جهاد تبیین و روشنگری است .

امام جمعه شهرستان قدس در پایان به سه ضلع مهم جهاد تبیین اشاره و تصریح کرد: امام امت، خواص امت و امت انقلابی سه ضلع مهم جهاد تبیین هستند که امام امت و امت انقلابی در طول دوران انقلاب اسلامی وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده اند و خواص امت باید در عرصه جهاد تبیین نقش آفرینی ویژه داشته باشد که در این میان نقش رسانه بعنوان ابزار مهم جهاد تبیین نیز تعیین کننده است که متاسفانه استان تهران از نداشتن شبکه استانی صدا و سیما رنج می‌برد و شهرستان قدس نیز نیازمند ایجاد نمایندگی صدا و سیما است که امید است مسیولین محترم این نقیصه را رفع نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار اظهار کرد: امروز سرمایه‌گذاری دشمن بر روی جنگ اراده هاست و می‌خواهد که عقیده و آرمان مردم را تغییر دهد؛ آنان می‌دادند که اگر بر روی اراده مردم شریف و غیور ایران تاثیر نگذارند، ملت شریف توانایی حماسه آفرینی هایی چون والفجر ۸، مواسات و کمک‌های مومنانه در ایام کرونایی و خیلی از موارد دیگر را به وجود می‌آورند.

وی در ادامه ضمن اشاره به ۳ مقوله مهم با عناوین “خواص امت”، “امام امت” و “امت انقلابی” تصریح کرد: امام امت وظیفه خط دهی در جامعه را دارد، خواص امت نیز، متاسفانه در بعضی مواقع به درستی موضع شناسی نمی‌کند و آسیب زننده است، امت انقلابی نیز در راستای پیگیری درست ۲ مسئله قبلی به وجود می‌آید؛ امروز باید تلاش کنیم که خواص انقلابی را ما تشکیل دهیم و مانند امام امت روشنگری و خط دهی کنیم؛ و همچنین زمینه ساز امت انقلابی باشیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت