بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس:انقلاب امروز به برکت ایستادگی ملت استوار است/حضرت معصومه سلام الله علیها مادر حوزه علمیه و انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نماز جمعه شهرستان قدس اظهار داشت:
در ادامه شرح دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) این دعا را با صلوات و سلام بر پیامبر و اهل بیت آغاز نموده و بعد آن عرضه می دارد درجه ایمان من را به کامل ترین درجه ایمان برسان و البته که ایمان با اسلام تفاوت داشته و ایمان درجه عالی اسلام و هر کسی که شهادتین بگوید مسلمان است چه باور قلبی داشته و چه از روی تظاهر و ترس باشد.

وی در ادامه افزود: ایمان مومنین درجات مختلف داشته و امام صادق(ع) در حدیث شریفی می فرماید که ایمان به مانند پله ۱۰ درجه دارد و افراد پله پله ترقی می کنند و امام سجاد به ما یاد می دهد که در کنار طلب از خداوند متعال تلاش کنیم تا روز به روز به ایمان ما اضافه شود و نه اینکه ایمان ما تضعیف شده و در معنویت افول پیدا کنیم و از خدا بخواهیم که ایمان مستمر و دائمی و نه ایمان موقت و فصلی داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) بیان داشت: عمر شریف ایشان در عین کوتاهی، عمری ارزشمند و بابرکت بود و احادیث ارزشمندی از ناحیه ایشان به دست ما رسیده که ایشان در حدیثی می فرمایند دو خصلت و خصوصیت وجود دارد که بالاتر از آن نیست، اول ایمان به خدا و دوم منفعت رساندن به برادران دینی و یار و مددکار همدیگر بودن است و انسان باید در این مسیر در عین منفعت رساندن به خود به دیگران نیز منفعت برساند و حدیث شریف می فرماید بهترین مردم کسی است که بیشترین سود را برای مردم داشته باشد.

جوکار با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه (س) گفت: در فضیلت حضرت معصومه(س) همین بس که در میان امامزادگان از ناحیه امام معصوم زیارت نامه برای او صادر شده و امام صادق(ع)، امام موسی بن جعفر(ع) و امام جواد(ع) نسبت به زیارت او توصیه کرده اند و زندگی او سراسر کرامت و عصمت است و به برکت وجود فاطمه معصومه(س) حوزه علمیه قم بنیان نهاده و به بزرگترین قطب علمی جهان تشیع تبدیل شد و به برکت این حوزه شخصیت های ارزشمندی تربیت شدند و امام (ره) از فیضیه برخواست و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند پس فاطمه معصومه(س) مادر انقلاب اسلامی ماست.

وی با اشاره به روز پژوهش خاطرنشان کرد: همه دانشجویان و طلاب ما باید اهل پژوهش و تحقیق و پشتوانه برای مسائل دینی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشند و خصوصا امروز اقتصاد ما باید دانش محور بوده تا این دانش و دستاوردهای علمی و پژوهشی محرک اقتصاد کشور باشند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به ۲۷ آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح بیان کرد: ایشان چهره علمی حوزه و دانشگاه و پیوند دهنده این دو حوزه بود و این دو مرکز مکمل و از مراکز مهم برای پیشرفت کشور هستند و وحدت این دو مایه وحدت آحاد جامعه می شود.

جوکار ادامه داد: دشمن امروز وحدت و انسجام حوزه و دانشگاه را هدف قرار داده است و در پی ایجاد بدبینی و فاصله میان این دو است چون می داند دانشگاه اگر در کنار هم باشند تمام نیازمندی های جامعه را تامین می کنند و انقلاب اسلامی محصول وحدت حوزه و دانشگاه است و دانشگاهیان و روحانیان امام را در مسیر انقلاب همراهی کردند و امروز هم اگر انقلاب حفظ شده و در مقابل دشمنان قدعلم نموده به برکت حضور در صحنه حوزه و دانشگاه و آحاد مختلف جامعه می باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدارهای هفته گذشته گفت: بازآفرینی روحیه شجاعت و شهادت در نسل جوان انقلابی از برکات و معجزات انقلاب است و با گذشت ۴۰ سال از انقلاب و جنگ نابرابر دشمن به حمدالله انقلاب اسلامی با روحیه استقامت و شجاعت ایستاده است و مسئولین و مردم باید نسبت به توطئه های جبهه استکبار آگاه باشند و باید در مقابل آن ها در جهت تقویت اقتصاد ملی و تولید داخلی تلاش کنیم.

امام جمعه شهرستان قدس در رابطه با نقشه های دشمن اظهار داشت: مثلث نقشه های دشمن اول فشارهای اقتصادی و ضلع دیگر فشارهای عملی و ضلع دیگر آن فشارهای روانی و رسانه ایی می باشد که فریبکاری یعنی همین که از طرفی بر ما فشار می آورند و از طرفی با زبان و لحنی سخن بگویند که گویا هیچ مسئله ای با مردم ندارند و اما نشان دادند که تمام دشمنی آن ها با ملت ایران است.

جوکار در رابطه با فشارهای روانی و رسانه ای دشمن بیان داشت: فشارهای روانی آن ها این بوده که محورهای پیشرفت کشور را تضعیف و مردم را نسبت این پیشرفت ها دلسرد و بدبین کنند

ولی در طول این ۴۰ سال چه پیشرفت های بزرگ و چه دستاوردهای عظیمی در حوزه های مختلف مانند هسته ای، موشکی، علمی و منطقه ای که نصیب ملت ایران شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در محور سوم با ایجاد آشوب ها و اغتشاشات و سو استفاده از مطالبات مردمی بر کشور فشار عملی وارد می کنند ولی به حمدالله ملت ایران ملتی انقلابی بوده و پای انقلاب خود خون داده و با باور قلبی و عقیده راسخ از انقلاب خود دفاع می کند و انشالله دشمنان را نابود خواهد کرد و تمدن اسلامی و حکومت عدالت گستر مهدوی را مردم ایران اسلامی به همراه ملت های آزاده دنیا تشکیل خواهد داد.
انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت