بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: امر به‌ معروف تبدیل به یک فرهنگ و گفتمان عمومی شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار صبح امروز در جلسه شورای امر به معروف شهرستان قدس، اظهار داشت:  باید هیئت اندیشه‌ ورزی در راستای ارائه برنامه‌ های جامع به گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قدس تشکیل شود.

به طلایه داران معروف باید ابتدا آموزش لازم داده شود و در پایان کسب مجوز و صدور کارت و نهایت در قالب گروه های تذکر لسانی سازماندهی شده و در ماموریت های قانونی امر به معروف ونهی ازمنکر و عمل به وظیفه الهی به ترویج معروفات و مقابله با منکرات بپردازند.

در جلسات شورای امر به معروف از نخبگان، اساتید حوزه و دانشگاه، فرهنگیان که در جامعه با موضوعات مختلف دست و پنجه نرم می کنند برای ارائه سر فصل و راهکار باید بصورت اتاق فکر و تشکیل هئیت اندیش ورزی موضوعات اولویت بندی و اجرایی شود.

در خصوص رعایت حقوق اجتماعی و شهروندی دولت منشوری را آماده کرده است چه مقدار به آن عمل شده و چه مقدار برجسته شده است در موضوع احترام به چراغ قرمز، احترام همسایه، احترام به همکار و بزرگتر و حتی اسلام نسبت به رعایت حقوق حیوانات دستور دارد و آیا این حقوق در جامعه عمل می شود.

غده چرکین ربا که مستقیم و غیر مستقیم بسیاری از افراد جامعه را فراگرفته است و راهکار بیرون رفت و رهای از ربا باید بررسی و ارائه گردد.

شورای امربه معروف و نهی از منکر شهرستان قدس با حضور امام جمعه این شهرستان، فرماندار، دستگاه های دولتی، قضایی، نظامی و انتظامی برگزار شد.

 

 

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت