بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: امسال دهه فجر اولین دهه فجر گام دوم انقلاب اسلامی و اولین سالگرد بیانیه گام دوم است

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس صبح امروز در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد دهه فجر ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت مظلومانه اُم ابیها حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: در این ایام فاطمیه یاد کنیم از مدافع حریم فاطمی، ولایی، بزرگ پاسدار و سردار پر افتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمان شهیدش وو بدانیم که انقلاب ما یک انقلاب فاطمی بوده و هست، امسال هم باید تلاش کنیم با رنگ و بوی حضرت زهرا سلام الله علیها و تربیت یافتگان مکتب حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یک دهه فجر با شکوه تری را رقم بزنیم.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: هر سال با توجه به شدت توطئه های دشمن اهمیت مناسبت های کشور هم دو چندان می شود، مخصوصا که امسال دهه فجر اولین دهه فجر گام دوم انقلاب اسلامی و اولین سالگرد بیانیه گام دوم است.

ایشان گفت: چهلمین روز شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هم رزمان شهیدش مصادف با دهه فجر است و همچنین در آستانه انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری هم هستیم و همه این ها در کنار شدت دشمنی های دشمن است.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: یعنی نهایت رذالت و وقاحت دشمن که به اوج خود رسیده است، امسال باید تلاش کنیم دهه فجری‌ با بصیرت افزایی، روشنگری و جهاد تبیینی داشته باشیم، یعنی کار کنیم که همه شبهاتشان حل شود چون دشمن هر روز درحال ایجاد شبه جدید است.

ایشان خاطرنشان کرد: گاهی در موضع گیری ها و حرف های ناپخته مسئولی مزید بر توفیقات دشمن می‌ شود و زمانی که فضای کشور به سمت آرامش می رود یک مسئول یک مصاحبه میکند و مسئول دیگر سخنرانی میکند و حرفهای دیگری میزنند و فضای کشور را بهم میریزند.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: واقعا شرم آور است که در این فضای فعلی که مردم هنوز لباس سیاه حاج قاسم سلیمانی به تن دارند مسئول دیپلماسی خارجی ما بیاید و بگوید آمریکا و مسئولان کاخ سفید سیاست شان را تغییر دهند ما با آنها مذاکره میکنیم و آن هم بعد از خطبه حماسی حضرت آقا که فرموند ما مذاکره نمیکنیم.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه با اشاره به سخنان مسئول دیپلماسی خارجی گفت: بنده خودم در سخنرانی حضرت آقا حضور داشتم ایشان فرمودند جنگ نمی شود مذاکره نمیکنم این جمله معروف رهبری است.

ایشان در ادامه گفت: در همان سخنرانی رهبر انقلاب فرمودند به فرض محال اگر یک روزی قرار بشود مذاکره کنیم در این دولت فعلی آمریکا مذاکره نمیکنم، بعد شما آقای مسئول به چه جراتی می گویید که ما با آنها مذاکره میکنیم. این رفتار خلاف سیاست های انقلاب اسلامی و حضرت آقا است.

وی با اشاره به خدمت رسانی بیش از پیش مسئولین به مردم بیان کرد: مسئولین بعنوان خادم و نوکران مردم و نظام باید نقش آفرینی جهادی و انقلابی تر داشته باشند.

در ادامه این جلسه امام جمعه شهرستان قدس نکاتی را در راستای خدمت به مردم مطرح و مختصری از برنامه های دهه فجر را اعلام کردند:

?برنامه های مدارس، دانشگاه و ایستگاه های روشنگری با جدیت بیشتر انجام شود و ایستگاه های روشنگری در هر مسجد، پایگاه و مدارس دایر باشد و باید مساجد پرچم دار حرکت جهاد تبیینی بشوند.

?دهه فجر را در نگاه مردم تبدیل به دهه خدمت کنیم و افزایش خدمات عمومی به مردم و ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات صورت بگیرد.

?میز خدمت در دهه فجر در مصلی بزرگ شهرستان قدس دایر می شود و مسئولین پذیرا و پاسخگوی مردم ولایتمدار خواهند بود.

?طرح رقابت در خدمت مسئولان شهرستانی که به صورت چهره به چهره با حضور مسئولان و مردم در مساجد‌ در گذشته انجام می شد مجددا در این ماه استمرار خواهد یافت.

?قرارگاه محرومیت زدایی در راستای ارتقا رضایت مندی و محرومیت زدایی ایجاد شده است و در شهرستان فعالیت خود را آغاز کرده و تمامی موارد از قبیل کمک به سیل زدگان و کمک به مناطق کم برخوردار و همه این دسته از موارد را در برمیگرد که نیاز مشارکت بیشتر همگان را می طلبد و بصورت متمرکز در شهرستان با دبیری فرمانده سپاه شهرستان فعالیت خود را شروع کرده است.

?به فرموده رهبر انقلاب کتاب انقلاب ما قرآن است پس محوریت برنامه های قرآنی را باید تقویت کنیم و مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین بیانیه بر مبنای قرآن کریم است.

?در حوزه های هنری و رسانه اکران فیلم، تئاتر خیابانی، نمایش، سرود، نمایشگاه پیشرفت و آبادانی برنامه ریزی های انجام شود تا تمام اقشار استفاده کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت