بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: بانک اطلاعات فعالیت های قرآنی شهرستان قدس تشکیل می شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروزسومین جلسه شورای فرهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی شهرستان قدس با حضور امام جمعه شهرستان قدس، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دفتر نماینده مجلس شورای اسلامی، مسئول فرهنگی اوقاف و امور خیریه، مدیر اجرایی قرارگاه فرهنگی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس حوزه علمیه خواهران، معاون پژوهشی اداره آموزش و پرورش، نماینده اداره ورزش و جوانان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اهمیت قرآن کریم در زندگی اظهار داشت: قرآن را باید به صحنه زندگی بیاوریم و نسبت به قرآن کوتاهی کرده ایم و باید در خدمت قرآن کار کنیم.

ایشان با توجه به روایتی از رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم- که فرمودند “علی مع القرآن و القرآن مع علی” بیان کرد: امیرالمومنین علیه السلام را باید با قرآن شناخت و قرآن را هم با امیرالمومنین علیه السلام، چون حضرت فرمود که قرآن به جز نام علی آیه ندارد و هرچه بخواهیم فهم بیشتری از قرآن داشته باشیم و نور بودن قرآن را درک کنیم و شفای دردهای جسمی و روحی، مادی و معنوی باید قرآن بدانیم و باید ابتدا علی شناس باشیم.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: مرکز تخصصی قرآن و عترت آدینه شهرستان قدس در مصلی بزرگ این شهرستان راه اندازی می شود.

وی در راستای ساماندهی موسسات قرآنی و افراد قرآنی در سطح شهرستان تصریح کرد: بانک جامع اطلاعات فعالیت های قرآنی  شهرستان راه اندازی می شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت