بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: برجسته ترین کار در سیره نورانی اهل‌بیت علیهم‌السلام، کمک به نیازمندان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس بهمراه رئیس ستاد نماز جمعه و مسئول دفتر امام جمعه، با حضور در مرکز نیکوکاری حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها مصلی شهرستان قدس، از روند کاری باخبر، و به گفتگو پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این بازدید ضمن تشکر از زحمات بانوان مشغول در این خیریه، کار آنان را تداوم کار اهل‌بیت علیهم‌السلام نامید و به موارد ذیل اشاره کرد:

۱- مقوله کمک رسانی به نیازمندان، باید به صورت تشکیلاتی و کمک های هدفدار صورت گیرد؛ افراد نیازمند باید، دوره‌ای و به نوبت از کمک های انسان دوستانه برخوردار شوند.

۲- در بحث تشکیل پرونده، باید ابتدا صحت سنجی و سپس تشخیص نوع نیاز شود؛ پس از تشکیل پرونده، باید به سمت تفکیک آمار، مانند شناخت سادات و غیرسادات صورت گیرد.

۳- همراه با این قبیل کمک های مؤمنانه، کار فرهنگی نیز باید مدنظر باشد. در کنار کمک‌رسانی اشاعه کار های فرهنگی مانند معرفی مناسبات نیز در دستور کار قرار گیرد.

۴- در کنار کمک های دوره‌ای که به نیازمندان می‌دهید، در پی توزیع و ایجاد شغل نیز باشید؛ با فراهم نمودن شغل، چنین خانوار هایی، به خودکفایی می‌رسند و از کمک شما بی‌نیاز می‌شوند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت