بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سند قوی شدن ایران است

حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در آئین نواختن زنگ انقلاب که همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) و آغاز چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مدرسه ۱۳ آبان شهرستان قدس  اظهار داشت: تمام خوبی هایی که امروز دست یافته ایم، یادگار امام خمینی(ره) است و ملت و مملکت کشور را از ظلم و ستم شاهنشاهی نجات داد.

وی ضمن یاد شهدای دفاع مقدس به ویژه ۳۶ هزار نفر شهید دانش آموز، شهدای امنیت، شهدای مدافعین حرم و سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای مقاومت و همرزمان شهیدشان افزود: ۱۲ بهمن ماه، روز عزیز و مقدسی برای ما و ملت های رنج دیده و ستم کشیده و آزادی خواه است. امام خمینی(ره) بعداز ۱۵ سال تبعید، اذیت و دوری از ملت و میهن، پیروزمندانه به ایران بازگشت.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار بیان داشت: چند روز قبل از حضور امام، شاه در ۲۶ دی ماه از ایران فرار کرد و فهمید که کارش تمام شده است و مردم منتظر برگشت امام بودند. بازگشت پیروزمندانه امام راحل نشان داد که نباید در زندگی ناامید شویم. امام با آمدنشان کشور نجات و مشکلات را شکست دادند و به اهداف خود رسیدند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) برای قوی شدن کشور و ملت قوی به ایران آمدند. ملت ایران در دوران حکومت شاهان قلدر ضعیف شده بود و مورد ظلم و ستم قرار گرفته بود و از حق و حقوق اصلی خود محروم شده بود. و امام با کمک مردم و با اراده خداوند دست به یک انقلاب زد و موفق شد یک حکومت اسلامی تشکیل دهد. نام این حکومت انتخاب شده توسط مردم بود. مردم در فروردین ماه سال ۵۸ پای صندوق های رای آمدند و نام جمهوری اسلامی را برگزیدند. مردم با شرکت کردن در انتخابات سرنوشت کشورشان را تعیین میکنند و خود مسئولین کشور را انتخاب می کنند.

امام جمعه شهرستان قدس تاکید کرد: در کشور جمهوری اسلامی قرار است احکام اسلامی پیاده شود. آمریکایی ها و انگلیسی ها هر وقت دلشان میخواهد وارد برخی کشورها می شوند و برای آن کشور تصمیم میگیرند. اما در ایران که انقلاب شد تا دست دشمن به کشور قطع شود و مردم تصمیم گیرنده کشور باشند.

دانش آموزان آینده سازان کشور هستند

وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان آینده سازان کشور هستند. مسئولینی که در سرتاسر کشور مسئولیت ها را به عهده دارند یک روزی مثل شما پشت همین نیمکت ها تحصیل کردند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تصریح کرد: ما ملت ایران باید قوی بشویم. فلسفه انقلاب اسلامی قوی شدن ملت ایران در مقابل دنیاست و در همه زمینه هاست. بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند قوی شدن ماست. اگر میخواهیم در عرصه های مختلف قوی بشویم باید بیانیه گام دوم را مورد مطالعه، دقت و عمل قرار دهیم. در بخش علم و دانش اگر میخواهیم بلندترین قله های دنیا را فتح کنیم باید علم بیاموزیم و اخلاق و معنویات خود را قوی کنیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت