بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: تقوا، صبر و استقامت راه قوی شدن در عرصه معنویت و اخلاق است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شانزدهمین نشست صمیمی امام جمعه شهرستان قدس با جوانان در دفتر امام جمعه عصر امروز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به راه های قوی شدن اظهار داشت: برای قوی شدن باید در راه خدا حرکت کرد. خداوند مالک همه ملک، عزت و ذلت است و تمام امورات به دست خداست. نباید هیچ گاه در کار خدا شکایت کرد چراکه حکمت و برکتی در امورات خداوند نهفته است.

وی بااشاره به وقوع سیل در منطقه سیستان و بلوچستان افزود: وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، طوفان و زلزله موجب ایجاد پیشرفت در زندگی انسان می شود و استعدادها شکوفا می شود. سیل محبت دلهای مردم در کمک رسانی به یکدیگر موجب استحکام انقلاب اسلامی می شود. به همین منظور قرارگاه محرومیت زدایی در شهرستان قدس تشکیل شده است. مقام معظم رهبری نیز دستور فرموده اند که همه مردم برای کمک به مناطق سیل زده تلاش داشته باشند.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: انسان باید در عرصه های مختلف قوی باشد. در عرصه معنویات و اخلاق انسان با تقوا، صبر و استقامت، رشد پیدا میکند و باید خود را در این زمینه ها قوی سازیم.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: فرمایشات مقاوم معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی کاملترین و بهترین منبع برای قوی شدن است.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت