بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: خداوند راه، مسیر و مقصد را به انسان نشان داده است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز، به همت حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم ویژه روحانیون، با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در دفتر امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به تفسیر سوره احزاب در جلسه تفسیر گذشته و ادامه آن اظهار داشت: در آیات ۴ و ۵ سوره احزاب، مفسرین دونگاه مجزا به آیات دارند.

وی افزود: خداوند یک قلب به انسان عطا نموده و ظرفیت پذیرش یک اطاعت را دارد و نمی‌توان دو اطاعت پذیری طاغوتی و اطاعت پذیری الهی را در یک قلب گنجاند.

امام جمعه شهرستان قدس خاطر نشان کرد: خداوند راه، مسیر و مقصد را به انسان نشان داده است و خود انسان است که باید با بهره‌گیری از عقل و اراده و نشانه ها مسیر درست را انتخاب کند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت