بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: دانشگاه، مبدا ایجاد تحول و تمدن اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،آیین معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران(شهرقدس، ملارد، صفادشت) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس برگزار شد.
پس از ۱۸ سال از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس و با ۲۵هزار دانشجو با همت و پیگیری امام جمعه شهرستان قدس دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس، ملارد و صفادشت تاسیس و حجت الاسلام منصوری به مسئولیت این دفتر منصوب گردید.
امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت:دانشگاه، مبدا ایجاد تحول و تمدن اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین جوکار در مراسم معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران گفت: دانشگاه رکن اصلی فرهنگ، تعلیم و تربیت در جامعه و منشا و مبدا ایجاد تحول و تمدن اسلامی است.
در مراسم معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران(شهرقدس، ملارد و صفادشت) که در سالن جلسات دانشگا آزاد اسلامی واحد پیش از ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به ظرفیت شناسی اظهار داشت: یکی از مهمترین ظرفیت های موجود در شهرستان قدس، دانشگاه آزاد اسلامی است که با داشتن حدود ۲۵ هزار دانشجو در غرب استان تهران ظرفیت عظیم است که استقرار و فعالیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برای تمدن سازی اسلامی و تربیت نیرو برای ظهور حضرت ولی عصر ضروری است.
وی افزود: مسئول نهاد که باید جهادی، با نشاط، ولایی و با انگیزه انقلابی و دارای طرح و برنامه باشد تا با شناخت ظرفیت ها و چالش ها بتواند با استفاده از توانمندی های خود عمل کند.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ادامه داد: برای دستیابی به اهداف عالیه اسلام و رسالت انبیای الهی، تزکیه، انسان سازی و تربیت برپایه اسلام ناب باید شکل گیرد. ما امروز پرچم تمدن اسلامی را بلند کرده ایم و مقام معظم رهبری ۵ مرحله را برای آن ترسیم نموده اند. اول، انقلاب اسلامی که در ۲۲ بهمن ۵۷ پیروز شد، دوم نظام اسلامی که با رای مردم در ۱۲ فروردین ۵۸ محقق شد، سوم، دولت اسلامی که هنوز محقق نشده است، چهارم کشور و جامعه اسلامی که تا دولت، مسئولین نشود و مدیران و مردم اسلامی تربیت نشوند، کشور اسلامی هم نخواهد بود. پنجم، ایجاد تمدن اسلامی است. در روزهای اول انقلاب فقط دو مرحله عملی شده و هنوز با تمام پیشرفت های کسب شده در تشکیل دولت اسلامی مانده ایم.
وی خاطر نشان کرد: برای داشتن دولت اسلامی ابتدا باید مردم اسلامی باشند و اگر قرار است مدیران و مسئولانی توسط مردم انتخاب شوند تا دولت اسلامی را تشکیل دهند باز هم نیاز به تربیت مدیران و مسئولان اسلامی است و دانشگاه محل ساخته شدن مدیران اسلامی است. دانشگاه فقط مرکز رفت و آمد به کلاس نیست چرا که هدف از دانشگاه آمدن زمینه سازی تشکیل اسلامی شدن و ایجاد تمدن اسلامی است. برای این رسالت بزرگ با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، خود سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی باید مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه شهرستان قدس افزود: تا زمانی که در محیط دانشگاه اقدام به خودسازی یعنی ساختن مجموعه، تشکیلات و دانشجویان، پیرامون و کلاس های دانشگاه را اسلامی نکنیم، نمیتوانیم جامعه را اسلامی کنیم. دانشگاهی که نتواند خود را بسازد نمی تواند دانشگاه را با تمام ظرفیت های موجود بسازد.
وی تاکید کرد: وجود مسئولان انقلابی، مجموعه بسیج دانشجویی، انجمن های اسلامی و وجود شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ظرفیت های است که وجود دارد و در کنار ظرفیت های موجود در دانشگاه ظرفیت هایی در شهرستان وجود دارد که می توان شهدا، جانبازان، هیئت های مذهبی، اجتماعات مردمی اشاره کرد. دانشگاه با استفاده از این ظرفیت های می تواند به سرعت در مرحله خودسازی به جامعه پردازی برسد. راهکار این عمل تعامل، هم گرایی و هم افزایی داخلی و درون بخشی است. با تعامل درون بخشی، دلسوزی و عظم همگانی می توان به این موضوع رسیدگی کرد.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: حضور اثرگذار دانشگاه در شهرستان و در کنار مسئولان و مجموعه شهرستان باید پر رونق تر شود. دانشگاه رکن اصلی فرهنگ، تعلیم و تربیت در جامعه و منشا و مبدا ایجاد تحول و تمدن اسلامی است. ظرفیت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بشارت دهنده ایجاد تحولات مورد نظر و رسیدن به اهداف اسلامی است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت