بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: دانش آموزان به صورت هدفمند وارد عرصه کتابخوانی شوند

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در حاشیه مسابقه کتابخوانی “حمیدرضا” در مصاحبه با خبرنگار پانا عنوان کرد: اگر قرار است دانش آموزان وارد عرصه مطالعه و کتابخوانی شوند باید به صورت هدفمند وارد این عرصه شوند.

وی در ابتدای مصاحبه خود با خبرنگار پانا اظهار داشت: ابتدا تشکر میکنم از فعالیت های خبرنگار پانا در پوشش خبری این مسابقه و اجتماع ۸۰۰ نفره و همچنین از مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر قدس حجت الاسلام جعفر که ماه ها تلاش کردند و برنامه ریزی کردند تا این مسابقه برگزار شود.
این مسابقه کتابخوانی اقدامی مناسب در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی بود که به اعتقاد من در این حرکت دو اقدام موثر صورت گرفت.
اولین اقدام، مسابقه کتابخوانی حمیدرضا بود که دانش آموزان و سایر اقشار مردم را با فرهنگ مطالعه و کتابخوانی آشنا کرد و پیوندی میان دانش آموزان و کتاب ایجاد کرد که باعث افزایش بصیرت و معرفت آنها شد.
دومین اقدام،سمت و سو گرفتن به سمت زندگینامه شهید حمیدرضا زمان زاده که موضوع بسیار مناسب و ارزشمندی بود.

حجت الاسلام جوکار ضمن اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی و مطالعه گفت: دانش آموزانی که به سمت عرصه مطالعه سوق داده میشوند باید کتابهای موثر و مفید را مطالعه کنند در غیر این صورت ممکن است در این مبحث به انحراف کشیده شوند زیرا کتاب غذای روح است و شکل دهنده اندیشه و فکر انسان که به دنبال آن شخصیت انسان را نیز میسازد.

امام جمعه شهر قدس ادامه داد: وقتی ما ، دانش آموزان را در فضای مطالعه به سمت زندگینامه های شهدا و ایثار شهادت ببریم قطع به یقین دانش آموزان هم زندگی و راه شهدا را الگوی خود قرار میدهند.

حجت الاسلام جوکار در پایان اظهار داشت: این استقبال بی نظیر از مسابقه کتابخوانی “حمید رضا”که بعضی از دانش آموزان به همراه خانواده اشان شرکت کردند نشان دهنده ظرفیت دانش آموزان شهر قدس در زمینه مطالعه و کتابخوانی است و این اجتماع عظیم کتابخوانان شهرقدس به نوعی نماز جمعه ای بود در روز چهارشنبه.

/خبرنگار: معراج محمودی/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت