بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس در شورای اداری خطاب به مدیران: با مردم با انصاف برخورد کنید

امام جمعه شهرستان قدس: مدیران از ایده های دانش بنیان برای حل مشکلات مدیریتی شهرستان استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، عصر امروز، جلسه شورای اداری شهرستان قدس به ریاست آقای گلیکانی فرماندار و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، دکتر حق‌وردی نماینده مجلس، سرگرد حفیظی فرمانده سپاه، شهردار، اعضای شورای تأمین و شورای اسلامی شهر و دیگر اعضای این شورا در سالن اجتماعات آتش نشانی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه با اشاره به کلام امیرالمومنین علی علیه‌السلام در نهج‌البلاغه، اظهار داشت: باید همه را به یک چشم نگاه کنیم و انصاف را در کار رعایت کنیم؛ نقطه مقابل انصاف از نظر حضرت علی علیه‌السلام، ظلم است. بنابراین اگر در کارها انصاف نداشته باشیم، قطعا ظلم می‌کنیم.

وی افزود: اگر کسی به بنده خدا ظلم کند، خصم خدا می‌شود؛ و هر کسی که خصم خدا شد، خداوند متعال عذر او را قبول نمی‌کند و او در حال مقابله با خداوند است. از مقوله های ظلم کردن به بندگان خدا و تبدیل شدن به خصم، مقدم دانستن نورچشمی ها بر دیگران در انجام کار هاست.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: اگر تکریم ارباب رجوع را به خوبی انجام ندهیم، قطعا به کرامت انسانی او ظلم کرده‌ایم.

امام جمعه شهرستان قدس در باب توصیه به مردمی بودن و مردم‌داری افزود: مساجد و مجالس دینی را از خودتان بدانید و در جهت اجرای فرمان ولی امر مسلمین جهان که دستور به جهاد تبیین داده‌اند، در بین مردم حاضر شوید و گزارش فعالیت هایتان را ارائه کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به پیش رو بودن سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: سپاه، نیازمند رفع تحریم نیست، این مجموعه انقلابی با استفاده از ظرفیت های داخلی، تحریم ها را خنثی می‌کند. سپاه فراتر از تحریم است و آن کسانی که به سپاه توهین و جسارت می‌کنند، بدانند ، که اگر سپاه نبود، شما در حال حاضر غلامان و کنیزان داعشیان بودید؛ گرچه متاسفانه هم‌اکنون نیز بازیچه دست آنان هستید.

وی در ادامه در راستای تحقق فرمان سال خاطرنشان کرد: حمایت از شرکت های دانش بنیان و همچنین ایده های دانش بنیانی که می‌توانند از کار شهرستان گره باز کنند و برای پیشبرد شهرستان در عرصه های مختلف موثرند، استفاده شود.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان ضمن تشکر از برپایی میزخدمت ادارات و دستگاه‌ها در مصلی نماز جمعه شهرستان قدس، خاطرنشان کرد: در مناسبت های مختلف در بین مردم حضور پیدا کنید؛ مردم باید تغییر دولت و روی کار آمدن دولت مومن انقلابی را در عملکرد مدیران احساس کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت