بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: دشمن به دنبال بن بست نمایی از شرایط کشور/ بعضی از مسئولین خود را به خواب زده اند

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه از شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان قدس اظهار داشت: در ادامه بحث شرح دعای مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه، معیار و نشانه ایمان طبق اشارات قرآن و روایات معصومین، در روایت پیامبر(ص) سه خصلت برای کمال ایمان وجود دارد،نشانه اول عدم سوق پیداکردن به سوی گناه و رعایت حدود الهی در حالت رضایت و اوقات خوش و وفق مراد انسان، دوم عدم خروج از دایره حق در زمان گرفتاری و ناراحتی که تصمیم گیری و صحبت انسان در این مواقع مهم است، نشانه سوم اینکه در زمان قدرت، محبوبیت و مسئولیت عمل ناشایست خلاف حق را انجام ندهد.

وی با اشاره به هشدار رهبری انقلاب در جلسه درس خارج فقه ایشان گفت: مقام معظم رهبری با اشاره به روایت رسول خدا هشداری تکان دهنده ای نسبت به مسئولین و افراد در پی مسئولیت دادند و کسانی که زود هنگام تبلیغات انتخاباتی را شروع و هنوز سال انتخابات نرسیده پا به عرصه فعالیت های انتخاباتی نهادند و هزینه های گزاف می کنند را مورد خطاب قرار دادند و وظیفه و تکلیف خدمت به مردم باید به سمت انسان بیاید و نه اینکه انسان به دنبال آن بدود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در جمع خانواده شهدا بیان داشت: هشدار دیگر مقام معظم رهبری در رابطه با فتنه احتمالی دشمن در سال ۹۸ بود و با وجود این که در سال های ۹۶ و ۹۷ موفق به عملی کردن نقشه های خود نشدند اما مردم و مسئولین باید نسبت به نقشه های دشمن در سال ۹۸ هوشیار باشیم و همانطوری که دشمن در سال ۸۸ با استفاده از برنامه های طراحی شده از خارج و با استفاده از ابزارهای قوی رسانه ای به دنبال آشوب و نآرامی بود.

جوکار ادامه داد: دشمن در سال ۸۸ به دنبال ۴ تغییر در تغییر باورها، افکار، رفتار و ساختار بود که به حمدالله با هوشیاری مردم و خط دهی مقام معظم رهبری در ۹ دی ماه ۸۸ به صحنه آمده و تودهنی محکمی به فتنه، فتنه گران و اصحاب فتنه زدند و به فتنه گران اجازه حرکت ندادند و مانند امیرالمومنین(ع) در فتنه خوارج، چشم فتنه را کور کردند.

وی با اشاره به محورهای نقشه دشمن افزود: نقشه دشمن متمرکز بر محورهای جنگ اقتصادی، جنگ روانی و رسانه ای و القای ناامیدی در جامعه ، ایجاد ناامنی و آشوب در کشور، ایجاد اختلاف میان مردم و مسئولین و اختلاف های قومی و مذهبی می باشد که آگاهی بخشی های رهبری جامعه را متنبه و پیشاپیش نقشه های دشمن را خنثی می کند.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: دشمن به دنبال بن بست نمایی از شرایط کشور و از بین بردن امید اعتماد نسبت به نظام اسلامی و مسئولین و به دنبال تصویرسازی دورغ از واقعیت های جامعه و وارونه جلوه دادن همه دستاوردها و پیروزی های نظام اسلامی است اما ملت ما با هوشیاری پای انقلاب با تمام مشکلات ایستاده و محکم و استوار پشت سر جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب می ایستد.

جوکار با اشاره به راه حل مشکلات کشور خاطرنشان کرد: راه حل مشکلات کنونی اول وحدت و انسجام مردم و مسئولان حول محور ولایت و دوم عزم و اراده جدی مسئولین برای حل مشکلات مردم است و بعضی از مسئولین خود را به خواب زده اند و باید در مقابل این نقشه های دشمن مدیریت جهادی و رویکرد انقلابی داشته باشند و با گرانی، کم فروشی، احتکار و قیمت های خلاف واقع برخورد کنند.

وی ادامه داد: برای مقابله با توطئه های رسانه ای دشمن باید رسانه ملی تقویت شود و برنامه های بصیرت افزا و روشنگرانه داشته و نسل جوان ما را اقناع کند که متاسفانه در استان بزرگ تهران خلا شبکه استانی پایتخت را داریم و این مشکل باید هر چه زودتر باید مرتفع شود.

امام جمعه شهرستان قدس اضافه کرد: دشمنان ما در حال افول و فروپاشی هستند و هفته آینده آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی است و اروپا و غرب متمدن و کشورهای مانند فرانسه مدعی مهد آزادی، دموکراسی و حقوق بشر بودند امروز گرفتار تبعیض، اختلاف طبقاتی و فقر هستند و حرف جلیقه زردهای فرانسوی گرسنگی بوده که دولت علیه این قشر از جامعه فرانسه است.

جوکار بیان کرد: اما نکته مهم این است در عین مشکلات داخلی دست از توطئه‌ علیه جمهوری اسلامی در مسائل مختلف برنمی دارند که عمق کینه توزی آنان را نشان می دهد ولی معترضان فرانسوی اعلام کردند انقلاب جدید فرانسه الهام گرفته از انقلاب خمینی کبیر است.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت