بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: شهید فهمیده الگو و اسوه دانش آموزان/ کشور سرشار از حسین فهمیده هاست

یه گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس با حضور در مدرسه فرنو در جمع دانش آموزان این مدرسه اظهار داشت: تا فردا چهل روز از شهادت جانسوز امان حسین(ع)، اصحاب و یاران باوفایش می گذرد، در آستانه اربعین حسینی، روز نوجوان و بسیج دانش آموزی که به نام شهید نوجوان حسین فهمیده نامگذاری شده است، نوجوانان بسیاری در جبهه های جنگ به شهادت رسیدند و هر کدام شهید فهمیده های بودند که سربازان مکتب امام حسین(ع) و در مکتب سرخ حسینی درس شهادت و وظیفه شناسی را فرا گرفته بودند.

وی با اشاره به زندگینامه محمد حسین فهمیده که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده است، بیان کرد: شهید فهمیده که به آن مقام والای شهادت نائل شد، امام (ره) فرمودند که رهبر ما آن طفل دوازده ساله ای است که نارنجک به خود بست و تانک دشمن را منهدم کرد به خاطر ایثار، شجاعت،اخلاص، ابتکار عمل و تصمیم درستش بود و نقش بزرگی را در دفتر خاطرات انقلاب اسلامی ماندگار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: در دوران دفاع مقدس شهید فهمیده در عرصه نظامی در مقابل دشمن ایستادگی میکرد و دانش آموزان امروز در عرصه فرهنگی با قلم و علم خود و حضور در صحنه های مختلف در جامعه نقش آفرینی کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت