بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: لزوم ایجاد اطلس قرآنی شهرستان قدس/ ایجاد بانک اطلاعاتی فعالان قرآنی و موسسات قرآنی

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز جلسه فصلی موسسات قرآنی با امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: امروزه انواع هجمه های دشمن به سمت خانواده های ما است و دشمن هیچ نقشه ای نبوده که به کار نبسته باشد و مهمترین آنها تهاجم فرهنگی است. تهاجم فرهنگی ریشه جامعه می زند و مسئله اقتصادی به تنها نیست و به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی فرهنگ مسئله اول است و فرد و جامعه در پرتو فرهنگ قرآنی باید ساخته شوند.

ایشان بیان کرد: در قرآن کریم، در آیات مختلف سخن از جهاد و وصف مجاهدان و پاداش آنان به میان آمده و شما فعالان در این عرصه مجاهدان قرآنی کبیر هستید.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: سلاح جهاد کبیر قرآن است و انقلاب اسلامی با منطق قرآن پیروز شد و با منطق قرآن استوار است.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار خاطر نشان کرد: مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی باید فهمیده شود و در دانشگاهها و مدارس ترویج داده شود چون که این مکتب برگرفته از مکتب قرآن کریم، مکتب فاطمیه و عاشورا است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: فعالیت قرآنی متمرکز در یک نقطه از شهرستان نباشد و در همین راستا باید اطلس قرآنی ایجاد شود.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه فصلی مدیران و مربیان موسسات قرآنی بیان داشت: گروه های جهادی قرآنی برای ریشه کنی بی سوادی قرآنی ایجاد شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت