بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: امیرالمومنین علی علیه‌السلام، الگوی تمام عیار مدیریت جهادی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،عصر امروز، جلسه قرارگاه اجتماعی شهرستان قدس با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه، آقای گلیکانی فرماندار، اعضای شورای تأمین و جمعی دیگر از مدیران دستگاه های خدمات رسان در راستای تداوم نهضت خدمت‌رسانی و رفع مشکلات محله اسلامی شهید عزیزی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه بیان داشت: امیرالمومنین علی علیه‌السلام، الگوی تمام عیار جهاد در همه ابعاد نظامی و دفاعی، اقتصادی، محرومیت زدایی، علمی فرهنگی، روشنگری و تبیین است؛ آنچه که امروز به تعبیر رهبر معظم انقلاب کار کشور را سامان میدهد، مدیریت جهادی است.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: روحیه جهادی و انقلابی به این معناست که کار و خدمت برای مردم، تعطیلی نمی‌شناسد؛ یعنی آنچه که بیش از یک کارمند یا مدیر معمولی‌ انتظار می‌رود. نیروی جهادی هم باید بیش از یک فرد معمولی کار کند و هم بهتر کار کند که مثال زدنی باشد.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه اظهار داشت: اقدامات بسیاری در این ۳ ساله اخیر برای این منطقه انجام شده است؛ اولین و موثر ترین اقدام، شناسایی و معرفی این منطقه به مسؤلان وقت شهرستان بود که امروز بحمدالله بعنوان یکی از اولویت‌های مدیریت شهرستان قرار دارد.

وی افزود: اقدام بعدی، احصاء مشکلات و نیازهای محله و تشکیل کارگروهی با عنوان “ساماندهی به مناطق حاشیه‌ای شهرستان” با مسئولیت معاون سیاسی انتظامی فرمانداری وقت تشکیل شد که بعد از مدتی به قرارگاه محرومیت زدایی شهرستان قدس تبدیل شد.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: کاری هایی که تا الان برای این منطقه انجام شده است، امیدآفرینی کرده اما کافی نیست؛ طبق توافقاتی که با فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفته، آنها منتظر فراهم نمودن زمین از سوی شهرستان در راستای “ساخت مسکن برای محرومین”، “ساخت درمانگاه خیریه” و همچنین “احداث سالن ورزشی” برای ساکنین این منطقه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در پایان تصریح کرد: دستگاه های خدمات رسان شهرستان باید عقب ماندگی ها را جبران و سرعت خدمات به ساکنین محترم را افزایش دهند.

سرگرد هادی حفیظی فرمانده سپاه شهرستان قدس در این جلسه اذعان کرد: مردم میدان‌دار اصلی جهاد و رفع مشکلات هستند، وظیفه مسؤلان نیز پیشتیبانی حداکثری از این اقدامات است؛ ایجاد امنیت، لازمه برطرف کردن دیگر مشکلات است که با همکاری مثبت بسیج و نیروی انتظامی، نظم و امنیت خوبی بر این منطقه حاکم خواهد شد.

وحید گلیکانی فرماندار شهرستان قدس نیز در انتهای این جلسه بیان داشت: اگر با روحیه جهادی پیش برویم، قطعا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود؛ با ایجاد شرایط، شغل و از بین بردن محرومیت با خوب خدمت کردنمان، باید شرایط فعلی را تغییر داده و وضعیت زندگی مردم را سروسامان دهیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت