بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: مسؤولان برای رفع مشکلات اقتصادی اهتمام بیشتری به خرج دهند/ ملت ایران تحریم‌های آمریکا را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین رضا جوکار ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان قدس با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) در باب پرداخت خمس اظهار کرد: خمسی که فرد مؤمن می‌پردازد، یاری‌گر ما بر دینمان است و مقابل هزینه‌های سرسام‌آور و تبلیغات منفی دشمن، دین خداوند هم باید یاری شود و از قبل این کمک‌ها و وجوهات به حوزه‌های علمیه، مساجد و امور فرهنگی کمک می‌شود و به طور کلی آنچه در راستای ترویج دین هزینه می‌شود، از راه همین کمک‌های مردمی است.

وی در ادامه با اشاره به برکات پرداخت خمس از نظر امام رضا (ع) افزود: اینکه شما خمس را از اموال خود جدا می‌کنید، کلید روزی و باعث گشایش رزق شماست و همچنین سبب آمرزش گناهان  و اندوخته و ذخیره‌ای برای روز قیامت می‌شود و به گفته امام در این حدیث مسلمان واقعی کسی است که به عهد خود با خدای متعال پایبند بماند، اما مسلمان آن کسی نیست که با زبان و در میان مردم اقرار به مسلمانی کند، ولی در دل خود با امر الهی مخالفت کند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان بیان داشت: مردم ما در عین مشکلات اقتصادی با حضور خود پاسخ قاطع و کوبنده‌ای به استکبار جهانی دادند و بیعت مجددی با آرمان‌های امام و ولی فقیه داشتند و البته حجت را بر مسؤولان تمام کردند و نشان دادند با وجود همه مشکلات در صحنه ایستاده‌اند و مقابل دشمن کوتاه نمی‌آیند.

جوکار ادامه داد: مردم از مسؤولان انتظار دارند که مقابل دشمنان با قاطعیت بیشتر بایستدند و نسبت به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی اهمیت و اهتمام بیشتری به خرج دهند و با جدیت نسبت به بحث اقتصاد مقاومتی از مشکلات مردم گره‌گشایی کنند.

وی با اشاره به صحبت‌های مقامات آمریکایی اظهار داشت: تحریم‌های آمریکای جنایت کار کارساز نبود و آن‌ها ۱۳ آبان را به عنوان روزی نمادین و در جهت تبلیغاتی برای اعمال اوج تحریم‌های شکننده علیه ملت ایران قرار دادند، اما ۱۳ آبان گذشت و معلوم شد آن‌ها به جز تحریم‌های وضع شده قبلی چیز جدیدی در دست نداشتند.

امام جمعه شهرستان قدس اضافه کرد: همچنین ثابت شد آمریکا تیر جدیدی در خشاب خود ندارد که علیه ملت ایران به صحنه بیاورد و ملت ایران با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی در۴۰ سال گذشته استوارتر شده و تحریم‌های آمریکا را تبدیل به فرصت نموده است.

جوکار بیان کرد: در دوران دفاع مقدس همه شاهد بودند که ما امکانات خاصی نداشتیم و آن موقع هم تحریم بودیم، اما مقابل دشمن با سلاح ایمان ایستادیم، ولی امروز دشمن به ظرفیت‌های ما واقف و شهرهای موشکی را نظاره‌گر است و به امروز آنقدر مقتدر هستیم که دشمن حرفی برای گفتن ندارد و سنگ‌پرانی می‌کند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانش‌آموزان گفت: آمریکا محکوم به زوال از صحنه قدرت جهانی است و امروز آمریکا و هم پیمانانش شکست خود را در منطقه به چشم دیده‌اند و در هر صحنه‌ای که به آن ورود کردند، از جمهوری اسلامی ایران شکست خورده‌اند.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: آخرین نمونه آن شکست در یمن است که بعد از ۴۴ ماه‌ وحشی‌گری رژیم کودک‌کش آل‌سعود،  آمریکا و غربی‌ها برای وساطت در جهت آتش بس آمده‌اند که این ورود قطعاً در جهت دفاع از حقوق بشر و ملت یمن نیست و تنها برای نجات دادن سعودی‌ها از باتلاق یمن است.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت