بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: مسئولین سیاست خارجی مراقب باشند جای طلبکار و بدهکار عوض نشود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهرقدس گفت: قرآن کریم وجود رسول خدا را اسوه ای نیکو برای ما ذکر می کند که برخی از ما کلمه اسوه را اشتباه معنی میکنیم اما علما میگویند اسوه یعنی تبعیت کردن و برای ما مسلمانان تبعیت کردن واقعی از پیغمبر اسلام امری ضروری است.
وی در ادامه افزود: اگر کسی خصوصیت های اصلی یعنی رجا و امید به خدا، اهل هجرت، اهل ذکر و یاد، امید به روز قیامت، ایمان قوی به خدا و رحمت او را داشته باشد پیرو واقعی راه رسول خدا است.

امام جمعه شهرقدس بیان داشت: یکی از صفات پیغمبر که توانست مردم تندخو و جاهل را در شبه جزیره عربستان پیرو راه اسلام کند، خلق عظیم، مهربانی و رفعت پیغمبر است که ما در عصر امروز به آن نیازمندیم.

جوکار در رابطه با هفته بسیج گفت: هفته بسیج هفته بسیار ارزشمندی است و تمام خصوصیات بسیجی کامل در مقام معظم رهبری دیده می شود که ایشان الگوی بسیجیان می باشند و وجود تفکر بسیجی در دین اسلام و ملت ایران و یکی از دلایل شکست دادن دشمن است.
وی اضافه نمود: بسیج یک تفکر عظیم در کل کشور شده است که برکات آن را میتوان در رفع مشکلات مردم مشاهده کرد و ما به کمک تفکر بسیجی در عرصه علمی جزء برترین کشورها و بسیج است که در عرصه سازندگی در نقاط مرزی کشور در کنار مردم نقش آفرینی میکند و امروز تفکر بسیجی‌ حاکم سیاست را تغییر داده است.

امام جمعه شهرقدس در پایان گفت: تنها مشکل کشور ما این است که برخی از مسئولین کشور تفکر بسیجی را قبول ندارند این مسئولین باید تفکر بسیجی را قبول و از ظرفیت کشور‌ استفاده کنند، حرف بسیجیان این است که مسئولین چشم به کشورهای دیگر نداشته باشند و با استفاده تدبیرانه از ظرفیت کشور مشکلات کشور را حل کنند.
انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت