بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: نماز جمعه مظهر تجلی حب علی(ع) و برائت از دشمنان آن حضرت است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز جلسه تقدیر و تشکر از اعضای ستاد نماز جمعه به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت علی علیه‌السلام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و آقای عذیری رئیس ستاد نماز جمعه، با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در دفتر امام جمعه برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ضمن تبریک میلاد مبارک یگانه مولود کعبه اظهار داشت: روز میلاد مولی الموحدین امیرالمومنین علیه السلام، روز مرد و روز پدر نامیده شد چرا که پیامبر اکرم (ص) فرمودند، أَنَا وَ عَلِی أَبَوَا هَذِهِ الْأُمَّه؛ من و علی دو پدر این امّت هستیم.

وی افزود: این روز مبارک را به شما خادمان در صحنه نماز جمعه، که مرکز آگاهی به ملت و گسترش فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در جامعه می باشد، تبریک عرض می نمایم و یاد پدران آسمانی، شهدای والامقام را گرامی می دارم.

ایشان در ادامه با اشاره جمله حب علی‌ عباده، بیان داشت: حب علی عبادت است و در طول تاریخ در این ۱۴ قرن چقدر شخصیت های که به واسطه حب امیرالمومنین علیه السلام به شهادت رسیدند و خدای متعال بی جهت نیست که محبت امام علی علیه السلام را عبادت و شاخص قرار داده است.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: وظیفه ما در دوران غیبت امام زمان(عج)، تبعیت از ولایت فقیه، دشمن شناسی و بصیرت افزایی در جامعه است؛ شما خادمان نماز جمعه در جایی خدمت می‌کنید که مظهر حب علی علیه‌السلام و برائت از دشمنان امام علی علیه و اهل بیت علیهم السلام است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت