بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: نوجوانِ تمدن ساز؛ قوی‌تر از موشک، دوربرد تر از بالستیک

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،عصر امروز حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با جمعی از دانش آموزان و نوجوانان ، به مناسبت دهه مبارک فجر دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار اظهار داشت: جلسات هفتگی را با پاسخ به سئوالاتی که خود شما نوجوانان مطرح خواهید کرد برگزار می‌کنیم.

وی افزود: از نمایشگاه خوب و ارزنده مدرسه انقلاب، در مدرسه ابوتراب و مصلی نماز جمعه بازدید کردم که هر دو نشان از توانمندی و ظرفیت بالای شما نوجوانان است. انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار داشته که بخشی در این نمایشگاه نمایش داده می شود اما از همه مهمتر در دهه هفتاد و هشتاد در اوج تهاجم و سرمایه گذاری دشمن برای نابود کردن نسل انقلاب، رویش شما نوجوانان گام دوم انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: شما نوجوانان از موشک قوی تر و اثرگذار تر هستید. امروز در سایه انقلاب اسلامی یکی از افتخارات کشور موشک بالستیک دوربرد و نقطه زن است اما دوربرد تر از بالستیک شما نوجوانان هستید؛ دشمن از قدرت و ظرفیت شما نوجوانان گام دومی بیش از موشک های نقطه زن هراس دارد.

وی اذعان کرد: نقش نوجوانان و دانش آموزان در پیروزی انقلاب و پیشرفت انقلاب و گام دوم انقلاب را خوب بشناسیم.

این مقام مسئول در ادامه گفت: در گام اول انقلاب از نهضت امام تا بعد پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و دفاع از حرم و بعد از آن در گام دوم انقلاب افق تمدن ساز پیش رو برای لشگر سازی ظهور حجت شما نوجوانان با پیروی از ولایت نقش آفرینی می کنید.

وی در پایان تصریح کرد: در گام اول انقلاب اسلامی ۲۳ شهید دانش آموز در شهرستان قدس الگوی برای شما نوجوانان در گام دوم انقلاب هستند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت