بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

لزوم توجه به عدالت در عرصه ورزش

لزوم توجه بیش از پیش به ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در نشست با نادر ممیلو سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس با اشاره بر اهمیت ورزش بیان کرد: امروزه بیش از پیش برای توسعه و احیای ورزش باید گام برداشت، چرا که این موضوع می تواند نشاط اجتماعی، سلامت جسم و شادابی جامعه را به ارمغان آورد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار همچنین با تاکید بر اینکه از مسئولان وزارت ورزش و جوانان می خواهم به همه رشته های ورزشی توجه کنند و از همه رشته ها خصوصا رشته هایی که افتخار آفرینی و توفیقات بیشتری دارند حمایت ویژه کنند و به سمت عدالت در عرصه ورزش حرکت کنند.

امام جمعه ضمن تاکید بر توسعه ورزش های همگانی ،خطاب به سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس بیان کرد: با برقراری تعامل بین ادارات می توانید زمینه توسعه و رشد ورزشی در شهرستانی که پتانسیل و ظرفیت بسیار غنی دارد را فراهم آورید.

امام جمعه شهرستان قدس همچنین ورزش و جوانان را دو محور مهم در اداره ورزش عنوان کرد و گفت: از ظرفیت جوانان استفاده کنید. در این اداره باید بیش از هرجای دیگری به ساماندهی امور جوانان پرداخته شود؛ جوانان با استعداد، توانمند و تحصیلکرده نشان دادند که هرجا به آنها توجه شد برای ملت و کشور در مجامع بین المللی افتخار آفرین بودند و لازم است اداره ورزش و جوانان نسبت به حل مشکلات جوانان اقدامات اساسی نماید.

وی در پایان تصریح کرد: یکی از مهمترین دستاورد های ورزش باید تقویت اخلاق و اخلاق محوری در جامعه باشد که لازم است در دستور کار قرار گیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت