بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: پیاده روی اربعین نماد وحدت و نشان اقتدار و عظمت امت اسلام است/ شفافیت حق مردم بر مسئولان و از اصول سیاست در حکومت علوی است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ شهرستان قدس اظهار داشت: خودم و همه شما نماز گزاران ایمانی را به تقوا الهی و پرهیز از گناه سفارش میکنم.
امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به پنج شاخصه مومن افزود: یکی از شاخصه های مومن ۵۱ رکعت نماز در شبانه روز یعنی ۳۴ رکعت نمازهای نافله و ۱۷ رکعت نمازهای یومیه و به ترتیب ز‌یارت اربعین، انگشتر در دست راست کردن که نشانه ی مومن است.
وی بیان کرد: پیشانی را برخاک گذاشتن و چه بهتر که سجده بر خاک تربت سیدالشهدا(ع) باشد که در روایات آمده خدای متعال شفای همه ی درد ها را در این تربت قرار داده است.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار با توجه به دیگر شاخصه های مومن اظهار کرد: مرد مومن در نمازها بسم الله الرحمن الرحیم و سوره حمد را بلند بگوید و زن ها در جایی که نامحرم صدای آن را نشنود بسم الله را بلند بگوید.
وی با اشاره به پنج شاخص مومن زیارت اربعین را امروز نماد اقتدار دانست و گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی که ستاوردهای بسیاری داشته است همانند اعتکاف که جزو سنت های اسلام است که انقلاب اسلامی آن را احیا کرده است.
وی در ادامه بیان داشت: خداوند خواسته است که ما یک چنین فرصتی به دستمان بیاید بتوانیم پیام انقلاب اسلامی را پیام ناب محمدی و پیام انتظار در مکتب مهدوی را زمینه سازی برای ظهور حضرت و ایجاد تمدن اسلامی را به دنیا صادر کنیم.
امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به فرازی از نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) که توسط آیت الله سید رضی گردآوری شده است، بیان داشت: یکی از حقوق مسئولان نسبت به مردم اطلاع رسانی و شفافیت عملکرد ها می باشد که جزء اصول بنیادی در حکومت علوی است و در نامه ۵۳ نهج البلاغه که عهد نامه معروف امیرالمومنین(ع) خطالب به مالک اشتر به عنوان حاکم مصر است، می فرماید، اگر مردم گمان بدی به تو داشتند برای آنها شفاف سازی کنید و مسائل را روشن و بی پرده توضیحدهید تا مردم گمان بد به شما نداشته باشند.
وی افزود: در نامه ۵۰ نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) خطاب به فرماندهان نظامی می فرماید، حق شما بر گردن من این است که هیچ چیز را از شما مخفی نکنم جزء اسرار نظامی و بدون مشورت شما کاری انجام نکنم مگر اینکه حکم الهی را اجرا کنم.
وی گفت: مقام معظم رهبری در دروس خارج از فقه خود در ۳۰ مهر ماه امسال هم اشاره به شفافیت عملکرد مسئولان داشتند و شفافیت ابتکار غربی ها نیست این مسئله را امیرالمومنین(ع) به مسلمانان آموخته است.
حجت الاسلام جوکار خاطرنشان کرد: امروز نمایندگان ما وقتی میخواهند قانونی وضع کنند باید مردم مطلع باشند از آنچه که نماینده چه رأی را برگزیده است و مسئولین به گونه ای عمل کنند که مثل حکومت علوی جایگاه آنها در اتاق شیشه ای باشد و مردم راحت بتوانند جوانب آنها را در نظام اسلامی بسنجند.
امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به روز شهادت نوجوان ۱۳ ساله هشت سال دفاع مقدس شهید حسین فهمیده عنوان کرد: دانش آموزان امروز ما هم به تبعیت از شهیدان نواجولن باید در پیشرفت آینده کشور سهم داشته باشند.
وی گفت: یکی از اقدامات خصمانه آل سعود و بحرین در لیست سیاه قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار حاج قاسم سلیمانی بوده است و با به انحراف کشاندن افکار عمومی در قتل روزنانه نگار منتقد سعودی که موجب رسوا شدن آل سعود و متحدانش شده بود سعی در طراحی برنامه های شوم خود دارند.
وی در ادامه افزود: لیست تحریم ها برای ما افتخار است و چیز تازه ای نیست و این نشان سلامت مسیر درست و دشمنی با انقلاب اسلامی‌است و اینکه دستان آنها به کودک کشی آغشته شده است.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: لایحه FATF هنوز به تصویب نرسیده است که در لیست سیاه قرار میدهند اگر کل لایحه تصویب شود چه خواهند کرد حتی آنها حمایت ایران اسلامی از مردم مظلوم منطقه را تروریستی می دانند اما خودشان جنایت های متعددی در سرتاسر دنیا انجام می دهند.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت