بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: پیروزی انقلاب اسلامی به برکت قرآن و عمل به این کتاب آسمانی بود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اختتامیه بیست‌ و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شکرکه شاهد برگزاری بیست‌وچهارمین دوره از مسابقات قرآن و عترت بودیم و جا دارد که از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم تقدیر کنیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم به تنهایی گویای جامعیت و تمامیت این کتاب مقدس است، اضافه کرد: قرآن منشور جامع زندگی برای بشریت و کامل‌ترین قانون زندگی است.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: قرآن مرجع شفای دردهای جسمی و روحی است و به حول و قوه الهی و به برکت انقلاب اسلامی جای بسی خرسندی است که این کتاب  الهی از مهجوریت خارج شده است.

جوکار در ادامه بیان کرد: البته در بخش‌های مختلف جای کار بسیار دارد که باید با برنامه و هدف پیش رفت تا فعالیت‌های قرآنی و مذهبی توسعه یابد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب بر تقابل اسلام و استکبار تأکید کردند و فرمودند که محوریت اسلام، قرآن کریم و اهل بیت پیامبر اعظم (ص) است و این دو نیز جدا ناپذیرند.

امام جمعه شهرستان قدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران موفق شد جهان دوقطبی را در هم بشکند و تقابل بین استکبار و اسلام را به وجود آورد، مطرح کرد: این مهم به برکت وجود کتاب مقدس الهی قرآن کریم بوده که امروز ما مسلمانان با وعده‌های الهی که در آیه‌های قرآنی آمده است، توانستیم به پیروزی حق علیه باطل برسیم.

جوکار یادآور شد: قرآن این معجزه الهی در تمام دوران بشریت با رخ دادن اتفاقات تاریخی خود را ثابت کرده است و با تأسی به این کتاب مقدس می‌توانیم پیرو راه حق بوده و باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اسلام به عنوان یک تشکل تمدن اسلامی می‌تواند هدایت‌گر انسان‌های آزاده باشد و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به استقبال تشکیل دولت ولایت و عظمای حضرت ولی‌عصر(عج) حرکت کنیم.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت