بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: کوهنوردان بهترین حافظان طبیعت هستند/ ورزشکار باید الگوی اخلاقی برای جامعه باشد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز کوهنوردان با حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفت وگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به نقش ورزش در جامعه اظهار داشت: اخلاق سبب رشد ورزشکاران در نزد جامعه می‌شود و رشته کوهنوردی به تنهایی یک کلاس درس است.

وی افزود: نام کوهنورد که به میان می آید بهترین ارزش ها به ذهن آدمی متواتر می شود و امروز هم باید فرهنگ ورزش به صورت عام و فرهنگ کوهنوردی بصورت خاص در مدارس ها به دانش آموزان معرفی و آموزش داده شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت