بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرستان قدس: یکی از مصادیق عدالت و مطالبه‌گری، حمایت از مطالبه‌گران است

در اولین جلسه نقد نخبگانی چه گذشت؟

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، امام جمعه شهر قدس در این نشست، جایگاه مطالبه‌گری را در نهاد امامت جمعه بسیار مهم دانست و گفت: عدالت از شرایط امام جمعه است، بنابراین نهاد امامت جمعه، خود را ملزم به رعایت این اصول می‌داند.

وی ادامه داد: یکی از مصادیق عدالت و مطالبه‌گری، حمایت از مطالبه‌گران است. روش مطالبه‌گری امام جمعه متفاوت است و اینکه برخی فکر کنند که امام جمعه باید هر هفته در خطبه نماز جمعه تاخت و تاز داشته باشد، این یک تعریف ناقص است. رایزنی با مسؤولان، قبل از استفاده از تریبون نماز جمعه یکی از وظایف ائمه جماعات به شمار می‌رود.

جوکار با بیان اینکه عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری از مسئولان، در نهاد امامت جمعه، شکل‌های مختلفی دارد، ادامه داد: یکی از آن‌ها مطالبه‌گری به شکل حضوری است و امام جمعه، قبل از طرح برخی مسائل در تریبون، رایزنی‌های لازم را با مسئولان در فضای آرام، به صورت خصوصی انجام می‌دهد، اگر این مطالبه‌گری محقق شد، در فضای نمازجمعه از آن مسئول تقدیر می‌شود.

امام جمعه شهر قدس گفت: یکی از مصادیق این مطالبات در شهر قدس، عدم سکونت مسئولان در شهرستان و عدم استقرار برخی ادارات در این منطقه بود. به همین دلیل، مسئولان در جریان مشکلات مردم قرار نمی‌گرفتند که با پیگیری‌های صورت گرفته، این موضوع تا حدودی محقق شد.

ایشان افزود: به محض استقرار فرماندار جدید، از وی درخواست کردیم تا با تأسیس اداره هلال احمر در شهرستان موافقت کند و این هفته، شاهد افتتاح دفتر هلال احمر در شهر قدس خواهیم بود.

جوکار تأکید کرد: البته مطالبه‌گری در اصل، باید از طرف مردم در اجتماع صورت بگیرد، یعنی باید فرهنگ‌سازی به‌گونه‌ای باشد که مردم مطالبه‌گر عمومی باشند و این موضوع نیاز به ساز و کار خاص خودش دارد.

وی با اشاره به افزایش حضور مردم و به خصوص جوانان در نمازجمعه اظهار کرد: امروز برخلاف تمام مشکلات و مسایل، حضور مردم در نمازجمعه بیشتر شده است.

جوکار ادامه داد: بنده در تریبون‌ نمازجمعه، سخنران پیش از خطبه‌ها را از جوانان قرار می‌دهم و در بسیاری از موارد برگزارکنندگان نماز جمعه در شهر قدس جوانان هستند. همچنین پس از برگزاری مجدد نمازجمعه در شهرقدس، هر هفته نشستی را بدون واسطه با حضور جوانان برگزار می‌کنم و در این جلسات، مطالبات جوانان را می‌شنوم.

امام جمعه شهر قدس تأکید کرد: گروه‌های مختلفی در فضای مجازی مطالبه‌گر هستند و بنده حامی و حمایت کننده این گروه‌های مطالبه‌گر هستم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت