بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهرقدس: راه آهن به تعهدات خود عمل کند/ به مکان‌های ورزشی مختلط رسیدگی شود

خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به مشکلات حوزه حمل و نقل و بی تعهدی راه آهن نسبت به تعهدات خود در مقابل مردم این شهر گفت: زیبنده نیست برخی از بوستان‌ها و باشگا‌های ورزشی شهر مختلط هستند و لازم است هرچه سریعتر این مسئه اصلاح و رسیدگی شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در همه حالات زندگی و تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: به نقل از علمای اهل سنت بیش از ۱۳۵ آیه قرآن در شأن حضرت زهرا(س) نازل شده است و از منظر رسول اکرم(ص)، حضرت زهرا(س) محور خشم و رضای خدای متعال و نیز اسوه حسنه و الگوی ائمه اطهار(ع) هستند و تا می توانیم فاطمیه را بزرگ و محترم بداریم.

وی گفت: متولیان امر بر تعظیم شعائر الهی و سیاهپوشی شهر توجه بیشتر داشته باشند و برای تبیین سیره آن حضرت تلاش بیشتری داشته باشند.

خطیب نماز جمعه شهرقدس افزود: پیروزی گام اول انقلاب اسلامی و جبهه های خدمت درعرصه‌های مختلف در سایه وحدت حوزه و دانشگاه بوجود آمد و در گام دوم نیاز به این وحدت بیشتر است و پیشنهاد می کنم با هم افزایی دبیرخانه مشترکی تشکیل شده تا اقداماتی در راستای اهداف هفتگانه گام دوم انقلاب اسلامی انجام شود.

حجت‌الاسلام جوکار با اشاره به روز حمل و نقل عمومی و قدردانی از زحمات در این زمینه توصیه کرد: ناوگان حمل نقل عمومی در شهرقدس فرسوده بوده و نیاز به تعمیر و توسعه دارد و شورای اسلامی شهر باید اقدام کرده و در محله‌هایی مانند کاووسیه، شهرک شهید عزیزی و سرخه‌حصار امکانات دسترسی به حمل و نقل شهری فراهم شود.

وی برای چندمین بار در خطبه های نماز جمعه تاکید کرد: راه آهن جمهوری اسلامی به تعهدات خود در مقابل مردم شهرقدس عمل کند و به فاجعه های مرگ آمیز پایان دهد و برای این قتلگاه جوانان و نوجوانان شهر فکری کند و مشکلات را حل کند.

امام جمعه شهرقدس در ادامه با بیان اینکه مسوولین شهرقدس پای حرف رانندگان بنشینند و مشکلات آنها را احصا کنند گفت: آموزشگاه های تعلیم رانندگی نیز مشکلاتی دارند که حل آنها باید توسط مسوولین دولتی و شورایی پیگیری شود.

حجت‌الاسلام جوکار در خصوص اظهار نظر یکی از ائمه جمعه اهل سنت استان گلستان با تاکید بر اینکه محبت اهل بیت(ع) فصل مشترک میان همه مسلمانان و مذاهب مختلف است و موضع گیری به هنگام اهل سنت قابل قدردانی است، افزود: گوهر بی‌بدیل وحدت در ایران اسلامی باید روز به روز تقویت شود و این موضوع از طریق مباحث علمی باید حل شود و دستگاه‌های قانونی باید برخورد لازم را انجام داده و از این اقدامات هنجار شکن پیشگیری کنند.

وی در ادامه خطاب به مسوولین گفت: فضای جامعه دینی و ایمانی است و این شهر مدینه الشهداست و حرمت این شهر باید حفظ شود و مسوولین تلاش کنند و حرکت خون شهدا را حفظ کنند.

امام جمعه شهر قدس تصریح کرد: اخیرا مشاهده شده در مکان‌های ورزشی و بوستان‌ها ورزش‌های مختلط انجام می‌شود و اینکه در برخی باشگاه‌های ورزشی و پارک آزادگان آقایی مربی ورزش بانوان باشد، زیبنده شهر نیست و باید اقدام سریع صورت گیرد و این مسئله اصلاح شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت