بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه شهر قدس: تلاش شبانه روزی پاکبانان در ایام عزاداری ماه های محرم و صفر قابل تقدیر است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در همایش تجلیل از پاکبانان خدمات شهر شهرداری قدس اظهار داشت: ایام سوگواری و عزاداری ماه های محرم و صفر فرصت مغتنمی برای ایجاد پیوندهای معنوی با اسوه هایی است که همواره می توان با الگو قرار دادن ایشان آموزهایی چون ایثار، آزادگی، امر به معروف و نهی از منکر، حق جویی و ظلم ستیزی و … را فراگرفت.

وی ضمن تشکر از مردم ولایتمدار، نیروی انتظامی، روحانیون، مداحان و پاکبانان، با اشاره به افزایش حجم کاری پاکبانان و پرسنل شهرداری در این ایام به دلیل رهاسازی حجم عظیمی از ظروف یک‌بارمصرف و زباله‌های تولیدشده از پذیرایی عزاداران و تلاش شبانه روزی ایشان گفت: هر ساله با فرارسیدن ماه محرم و صفر و به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی زحمات و تلاش نیروهای خدمات شهرداری و پاکبانان چندین برابر می شود زیرا در این ایام، با توزیع فراوان غذاها و نوشیدنی‌های نذری متأسفانه شاهد رها سازی زباله در معابر و خیابان‌ها هستیم که همین امر بر حجم فعالیتهای نیروهای خدماتی شهرداری می افزاید.

امام جمعه شهرستان قدس، در پایان خدمتگزاری به عزاداران سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) را افتخاری بزرگ برشمرد و افزود: به یقین خدمتگزاری در این راه توفیقی الهی محسوب می شود و پاکبانان به خاطر سیدالشهدا با تلاش و زحمات شبانه روزی در راه خدمتگزاری به عزاداران حسینی خم به ابرو نمی آوردند، لذا به همین دلیل بر خود لازم میدانم از تلاش ها و زحمات ستودنی و گسترده پاکبانان و نیروهای خدمات شهری شهرداری قدس که به صورت شبانه روزی در جهت تنظیف معابر و جمع‌آوری ظروف پلاستیکی و پسماندها در ماه محرم و… مشغول به خدمت بودند، تقدیر و تشکر کنم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت