بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام جمعه موقت تهران:شهدا متعلق به هیچ جناحی نیستند/ «پیروی از ولایت» شاخصه خوشبختی ملت است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امشب در همایش یادواره شهدای شهرستان قدس در سالن فرهنگ و هنر مجموعه باغ ملی شهر قدس اظهار داشت: ایام شهادت یگانه بانو آفرینش حضرت فاطمه زهرا(س) را به محضر امام عصر(عج) تسلیت عرض می‌کنیم و در حقیقت ایشان مادر تمام شهدا هستند؛ ثانیاً چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم، چون این انقلاب نیز میراث مادری مردمان ماست و سوم اینکه از خداوند متعال سپاسگذارم در جمع با محبت و سرشار از امید مردمان شهرستان قدس حضور پیدا کردم و میزبانان این ضیافت شهدا عزیز ما هستند که همه ما بر سر سفره آن‌ها هستیم.

وی افزود: از اینکه محور اتحاد ما شهیدان هستند، خوشبختیم و شهیدان متعلق به هیچ جناحی نیستند و این خط کشی‌های سطحی بین شهدا وارد نیست و هر جا هم که شهدا وارد می‌شوند، فاصله‌های خیالی را بر می‌دارند و شهدا متعلق به همه هستند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان داشت: آنچه ما امروز به عنوان انقلاب اسلامی پیروز و این پرچم پر برکت داریم، همه از برکت شهدا هستند و از مادر آموختند که باید برای ولایت سرمایه‌گذاری کنند.

حاج‌علی‌اکبری گفت: در تمام این سال‌ها شگفت‌زده صحنه‌های عملیات کربلای پنج هستم، از آن خلوص، خضوع و خشوع، ایمان بی‌نظیر، از احساس رسالت، مجاهدت و عشق که یک جا همگی ارث مادری حضرت زهرا(س) بود و به چشم می‌شد دید و امام راحلی که که به خوبی این ظرفیت عظیم را استخراج کرد و این سرمایه عظیم که در ملت ایران به ودیعت گذاشته بود، شناخت و مردم هم گمشده خود را در این فرزند شایسته حضرت زهرا(س) پیدا کردند؛ در عین شجاعت، حکمت و غیرت و امام و امت در امتداد این تاریخ دوباره به هم رسیدند و ملت از نیمه خرداد ۴۲ نشان داد که برای تحقق یک آرمان الهی عازم شود.

وی ادامه داد: مردم از خرداد ۴۲ عازم این میدان شدند و رمز ما شهادت بود و مردم ابن را ثابت کردند و این رمز حقیقت درخشان شد و امام راحل فرمود ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و این ملت آماده عزت و سرافرازی است و دیگر اسیر طاغوت و استکبار نمی‌شوند و شهادت مدال پرافتخاری است که مجاهدان شایسته خود می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: انقلاب اسلامی تمام ارزش‌های والای ما را زنده کرد، اول جهاد و دوم شهادت که اجر مجاهدان شهید است و هر کس مخلصانه وارد این میدان شود، یکی از این دو نصیبش می‌شود و برای ملت همیشه فتح و پیروزی است.

حاج‌علی‌اکبری گفت: قرآن کریم نشانه مؤمن صادق را انتظار شهادت معرفی می‌کند و وقتی انسان مؤمن ایمانش به درجه صدق می‌رسد، منتظر شهادت می‌شود و طبق گفته قرآن مؤمن صادق یا شهید است یا منتظر شهادت و الباقی باید برای رسیدن به صدق ایمان تلاش کنند.

وی ادامه داد: شهدا ما زندگی پاک و نورانی به جامعه عطا می‌کنند و برای رسیدن به موفقیت ما سرمایه شهدا را داریم و یک شهید نشانه صدق یک جمعیت نسبت به باورهای خود بوده و این شهید برای خوشبخت کردن اهالی شهر کافی است.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: در ۲۲ بهمن معجزه حضور مردم را خواهیم دید و مستکبران جهانی به خاک ذلت کشیده شده‌اند و ملت ایران از ذلت به اوج عزت رسیده و این دلیل حضور شهدا بین ماست و تا ملت ما در راه شهدا باشد، این عزت مستدام و راه شهدا راه ولایت است.

حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: در تمام وصیت شهدا از تنها نگذاشتن امام صحبت شده و آن‌ها می‌دانند شاخص خوشبختی ملت پیروی از ولایت است و با حضور در مسیر به آرزوی شهدا خواهیم رسید و ملت ایران ۴۰ سال است که از ولی امر تبعیت کرده و اشارت گرفته است.

وی اضافه کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی با خرد و حکمت ایرانی حل خواهد شد و همکاری بین مسؤولان احساس می‌شود و به این ملت شایسته خدمت، خدمت کنیم و بدانیم که اگر شهدا بودند، امروز کاری جز خدمت و تلاش برای مردم نمی‌کردند و استکبار جهانی در ۲۲ بهمن باهم بودن مردم ایران را خواهد دید.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت