بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امام حسن مجتبی علیه‌السلام الگوی تمام معنای کرامت انسانی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،شامگاه روز گذشته، به مناسبت ولادت با سعادت کریم اهل‌بیت علیهم‌السلام، حجت‌الاسلام و‌المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام(خیابان امامزاده) حضور یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان در جمع نمازگزاران محترم این مسجد اظهار کرد: کریم اهل‌بیت بودن، به این معنا نیست که دیگر ائمه معصومین علیهم‌السلام از کرامت برخوردار نبودند؛ با توجه به ویژگی هر دوره‌ای که آنان می‌زیستند، یکی از خصوصیات آن بزرگواران برجسته می‌شد.

وی ضمن بیان روایتی از این امام همام، افزود: کریم بودن برای امام مجتبی علیه‌السلام، به دو معناست؛ یکی به معنای کریم بودن در بخشندگی، سخاوت و جود و دیگر به معنای برخورد کریمانه و بزرگوارانه.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: رزمایشات مواسات و کمک های مؤمنانه، برگفته از کرامات امام حسن علیهم‌السلام است. باید از زندگی ایشان ۲ درس اساسی برای زندگی خود برداشت کنیم؛

۱. کرامت در سخاوت

۲. کرامت در گفتار و رفتار

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت