بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

امروز هم در مقابل دشمن ایستاده ایم/دانش آموزان برای مقابله با دشمن به سلاح علم مجهز شوند

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با حضور هیئت عزاداران انصارالمهدی (عج) در مدرسه شهید حسینی که به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان قدس برپا گردیده بود در جمع پرشور دانش آموزان اظهار داشت: در سال ۵۹ جنگ آغاز شد و آمار شهدای دانش آموز به به سیزده هزار رسید و چه مقدار جانباز و آزاده تقدیم ایران اسلامی شد.

وی با اشاره به شناخت و بصیرت دانش آموزان افزود: حضرت زهرا(س) در سن نه سالگی با امیرالمومنین(ع) ازدواج کردو در راه امامت و ولایت جان داد و به شهادت رسید و هجده سال بیشتر نداشت یعنی در سن نوجوانی و جوانی تشخیص داد تا دفاع از ولایت کند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: در کربلا هم در قیام امام حسین(ع) نوجوانی به نام قاسم بن الحسن (ع) پسر امام حسن(ع) به میدان جنگ رفت تا دفاع کند از دین خدا و به شهادت رسید.

وی بیان کرد: امروز هم در مقابل دشمن ایستاده ایم و دانش آموزان این را بدانند که امروز دشمن جنگ نظامی ندارد و عرصه جهاد علمی و فرهنگی است و دانش آموزان خوب در س بخوانند تا با کسب رتبه های علمی دنیا با افتخار آفرینی دشمن را سرجایش بنشانند.

امام جمعه تصریح کرد: چند نکته ای که مقام معظم رهبری خطاب به دانش آموزان بیان کردند که در خصوص تهذیب و توجه به دین مبین اسلام، نماز، آموزه های دینی و همچنین احترام به پدر و مادر خود را حفظ کردن است.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت